Václav R. Židek: Rozhlas, který ví co říká

Rubrika: Publicistika – Doporučení


"Prostřednictvím soukromých televizí se na národy, žijící v České republice, snesly dva pořady, umožňující provozovat pod rouškou televizní zábavy činnost hraničící jinak s přinejmenším neslušností, za určitých okolností i s trestnou činností. Já vím, já vím ...!"


                                                                                                     
                                                                                                                          
klikněte na obrázek 5
                                                   Moc rád poslouchám « šestku »

 

« Šestka » je vysílání Českého rozhlasu http://www.rozhlas.cz/cro6/portal/, kterému věnuji dost  pozornosti, a pokaždé si pro něj nějaký svůj volný čas najdu.
Prakticky existuje už z dob, kdy přestala vysílat Svobodná Evropa, kterou, podle mne, znamenitě zastoupila. Tým redaktorů se skládá z otevřených hlav, jimž to myslí a jejichž pořady mají vysokou a velice objektivní úroveň.
Mělo  by jí ale poslouchat více posluchačů, aspoň tolik, jako kdysi naší „Svobodku“.  To byl také jeden z důvodů, že jsem se o ní rozhodl napsat.
Skladba programu je rozmanitá. Její naplň a věrohodnost bych dal na první místo mezi všemi rozhlasovými stanicemi. Je to skutečně rozhlas (jak sám ve svém sloganu uvádí), který ví, co říká.
Dovolím si vyjmenovat jen okrajově pár programů:
Historie věčně živá, Člověk a kultura, Hovory o nás a našich soudech, Lidé od novin, Lidé na telefonu, Letem vědeckým světem, Hovory a zdraví, Zakázané texty, Hovory v souvislostech atd. – celkem 42 pořadů a každou začínající hodinu jsou zprávy. Opravdu je z čeho si vybírat. Čas vysílání převážně mluveného slova je denně od 18 hodiny do půlnoci. Ale proč  jsem se konečně rozhodl o tom napsat? Začátkem týdne v pondělí deset minut po jedenácté mne velmi zaujal pan redaktor Martin Schulz v programu  Politická  analýza dne:

 

POSLECHNĚTE SI TUTO AUDIONAHRÁVKU:

http://www.rozhlas.cz/cro6/portal2/_audio/00305754.mp3

 
Hovořil na téma dvou televizních programů, o kterých se v téhle chvíli hodně mluví a na které už před několika dny napsala naše redaktorka paní Alena Heinová dva články:
https://www.pozitivni-noviny.cz/445.html 
https://www.pozitivni-noviny.cz/442.html 

Rád bych na závěr mého doporučení této rozhlasové stanice upozornil, že svět, ve kterém žijeme, potřebuje nutně podobné redaktory, podobná vysílání a články, a také bych si přál,  aby i naše noviny o problematických věcech varovně psaly, i když se může leckomu zdát, že nejde o příliš pozitivní aktivity. Ale pokud to splní svůj účel, pak podobné sdělovací prostředky budou mít především pozitivní dopad na MYŠLENÍ a ČINY lidí.
Jakýkoliv útěk od reality se míjí s tím nejpozitivnějším, co mohou, co by mohly a především co by měly sdělovací prostředky pro lidi udělat. Nevěříte-li mi, zkuste si někdy naladit „moji šestku“ a dáte mi za pravdu. Je to fajn pocit se zaposlouchat a zjistit, že jsou mezi námi lidé, kterým to ještě myslí, mají morálku a mluví pravdu.

„Šestko“ moc ti fandím a jsem rád, že jsi stále tady a s námi!
Shodují se s myšlením slušných lidí i s hodnocením již jmenovaného redaktora. Zajímá vás to? Tak stačí kliknout na shora uvedenou adresu a dozvíte se více. Když nám napíšete názor na tuto problematiku, rádi ho zveřejníme v našich OHLASECH.   

grafika © www.ateo.cz

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 01. 09. 2005.