HLEDÁM NAKLADATELE ... Jiří Ulrich: Povídky z pouti

HLEDÁM NAKLADATELE ... titulní strana s prezentací projektu

 Název díla

Povídky z pouti
 Autor Jiří Ulrich                                                                           

 Žánr Povídky a miniatury  Formát publikace  A5 
 Ilustrace D.Raunerová  Odhadovaný počet stran  90 stran
 Typ ilustrací Kresba  Vaše představa
 nákladu  knihy
---
 Stav díla Hotovo k vydání   Vaše představa
 ceny knihy
---
 Návrh obálky Kresba kolotoče se zvířátky a postavou   Stav nabídky 16.06.07
K vydání


 Stručný obsah
Soubor krátkých povídek a miniatur z pouťového prostředí a miniatur o zvířatech. Zvířata jednají nebo mluví, pomáhají sobě navzájem i lidem. Atmosféra romantiky starých poutí s vpádem současnosti, trochu absurdní, romantické a současně náznak recesistních situací. Spíše pro dospělé, lze pro děti s malou úpravou vypravěčem.

 Ukázka textu
Část povídky
Dva hadi
…..
Někdy se Hadouš s Hadouškou opatrně vydávali na průzkum i mimo náš areálek.
Traduje se historka, sám nevím, jestli je pravdivá, jak jednou zvečera zaslechli kus dál od poslední maringotky ránu a zakvílení. Připlazili se tam podívat, uviděli cyklistku, která narazila na strom a teď ležela v bezvědomí v trávě. Hadouš s Hadouškou si zauzlili ocasy, překřížili se v hrudní oblasti a utvořili improvizovaná nosítka (tedy spíše plazítka). Na ně naložili bezvládnou dívku, kterou od bezvědomí neuchránila ani cyklistická přílba, a rychlým plazením, (vždyť patřili mezi plazy!), v téměř indiánském stylu se doplazili k nemocnici.
Naštěstí byla nemocnice poblíž, hadí plazivá sanitka zaparkovala u dveří úrazového oddělení. Ošetřovatelce ztuhla krev v žilách, zůstala stát jako solný sloup, a jen stále se stupňující hlasitost syčení ji přimělo, aby utekla.
Hadí zvuky naplňující skoro celou nemocnici nakonec přivolaly toho nejstatečnějšího lékaře a jako sulc se klepající zřízence.
Ti s opatrnými pohyby zpomaleného filmu naložili zraněnou na nosítka a s rychlým cupitáním, stále se ohlížejíce na hady, dívku odnesli. Pak se naši hadi stočili přede dveře, a tam rámusili, dokud nevyšel doktor a neubezpečil je, že dívka bude v pořádku a že se o ni přepečlivě postarají.
Další pokračování této srdce dojímající zkazky je přece jenom v říši snů, jež dovede vytvořit lidová fantazie. Jako, že se Hadouš s Hadouškou vrátili pro kolo se zkřiveným rámem a odvezli je do nejbližší opravny, vzbudili již spícího majitele, a dlouho na něho výhrůžně zírali, dokud si nenatáhl montérky a nešel kolo spravit.
Když byl bicykl zase v pořádku, muž třesoucí se rukou napsal účet, Hadouš ho spolkl a Hadouška zasyčela a téměř o metr se přiblížila ke kácející se postavě mistra cykloopraváře.
Bicykl prý odvezli na místo bouračky u stromu. Druhý den k polednímu si pro cyklistku přišli do nemocnice, jako by vytušili, že už je ve stavu vhodném k propuštění. Nic nedbali kordonu policistů a hasičů chránících nemocnici, ani shromáždivšího se davu (neb jeden vyjímečně odvážný policista hady sledoval a dával veliteli informace o jejich přesunech). Hadi se proplazili blokem roztřesených policejních štítů jako nůž máslem, utvořili vozítko-plazítko a naložili si na ně cyklistku. Dav ztrnul a byl tichý jako pěna. Policajti, kteří se neodvážili ani špitnout, uvolnili v hradbě těžkoodenců průchod.
A nakonec se všichni dali do jásotu, zvlášť když dívčina na plazovém dopravním prostředku všem mávala a křičela: hurá, sláva hadům. Byla k nerozeznání podobná královně krásy. Ti nejodvážnější ji doprovázeli, dokud se jim nedostalo rázného syčivého hadího upozornění, že už toho bylo dost, že je žádoucí, aby jim zevlouni nerušili soukromí. Hadouš a Hadouška dovezli cyklistku k jejímu stroji a srdečně se rozloučili.
Den poté byly noviny přímo přeplněny fotografiemi. Dnes, po létech, mají téměř cenu zlata. Několik zvětšenin portrétů hadů poslaných fotografem- vtipálkem si Hadouš a Hadouška pověsili nad své hadí pelíšky. Věřte, nevěřte.


Prezentace autora      
                                               
Jiří Ulrich 
Vědecký pracovník v pensi, režisér a dramaturg a herec amatérského divadla, člen Západočeského spolku spisovatelů.
Píši prózu, miniatury, verše, texty pro divadlo, publikuji v plzeňském Plži a na www.saspi.cz

Dosud vydané knihy autora
nakladatelství, rok vydání

• Duhová kulička (s M. Čechurou a L. Mikiskem), Carpe diem, 2006 - povídky
Věž a mlýn, Printia, 2007 - román
Povídečky o zvířátečkách, Identity: miniatury a verše, Knihovna Plzeň

Kontakty na autora: 
e-mail

 Ulrich zavináč raz-dva.cz

 Kontakty na autora:  telefony

 377 383 194

Kontakty na autora:  adresa

 Jiří Ulrich, Macháčkova 50, 31808 Plzeň


Pozitivní noviny Vám přejí hodně štěstí.
Hledám nakladatele - ozvučená prezentace

ZPĚT na přehled nabízených knih