Hledám nakladatele... Hana Křivánková: Blund Fitlitter v Talentově

HLEDÁM NAKLADATELE ... titulní strana s prezentací projektu


 Název díla

Blund Fitlitter v Talentově
 Autor Hana Křivánková                                 

 Žánr  Beletrie  Formát publikace  A5
 Ilustrace  Vlastní  Odhadovaný počet stran  100 stran
 Typ ilustrací  Kresba  Vaše představa
 nákladu  knihy
 x
 Stav díla  Hotovo o vydání
 Vaše představa
 ceny knihy
 x
 Návrh obálky  x  Stav nabídky  K vydání  

 Recenze
„Domnívám se, že jde o rukopis, kterým říkáte hodně k podstatné věci a že by měl spět ke zveřejnění. (…) Ilustrace jsem si se zájmem prohlédl. (…) Zřejmě máte talent všestranný, což není mnoha lidem dáno.“
Milan Dušek, autor krimi příběhů
 Stručný obsah
Jedná se o humorný, lehce absurdní příběh, s klasickou zápletkou, kdy se kdosi z časů minulých octne v přítomnosti. Ovšem ne ledajaké, v tom to celé vězí; rukopis nese jméno „Blund Fitlitter v Talentově“ a Talentov je městem, kde se každý může stát tím, kým se stát touží, zkrátka, vše jde bez práce. A to by nebyl náš hrdina, protřelý a líný cigaretový magnát Blund Fitlitter, aby na této doméně města nechtěl vydělat…Blund je ovšem zavrhován rodinou, ale také je to pěkný proutník, není tedy divu, že často tvrdě bojuje s těžkými náladami a pocity. Celkově má knížka ukázat, že bez úsilí není úspěchu a radosti z něj a že naše životní cesty jsou těmi největšími výzvami…A výzvy se mají přijímat…

Rukopis má 112 stran (písmo Times New Roman, velikost 14, formát A4 v MS Word 2003) a ráda bych jej doplnila šesti nebo sedmi svými ilustracemi, jde hlavně o postavy v knize a části děje.

 Ukázka textu

Kráčel si to pěkně svižným tempem a zaujatě se kochal domy, které tak často nevidíval. Však také šlo o načančanou vilovou čtvrť, kde mu každý z objektů připadal dražší a malebnější než ten, co právě minul. Rozhlížel se kolem sebe, ze strany na stranu, nevnímal nic jiného, než ohromivost staveb a poklidné ptačí štěbetání, které se čtvrtí rozléhalo příjemně jako orchestr. Jenom u toho rozjímání neměl příliš zapomínat na cereálie náhody, které jen tak naoko svíral palcem a ukazováčkem.

A to dělat neměl! Totiž, mezi vším tím zvučným ptactvem si to zrovna svištěla straka, které Mody ráno nasypal zbytek Blundových oblíbených lupínků. No a ne a ne Modyho spustit z dohledu, protože očekávala další výživný obilný chod. A tak se nic netušící mecenáš Mody stal obětí náhlého střemhlavého útoku, během kterého mu černobílý nepřítelíček vytrhl z prstů ten cenný pytlík a než se Mody nadál, straka si to s lupínky ve svých ptačích spárech šinula pryč, ovšem značně zpomalená tíhou toho nákladu.

  

Mody se nejprve hystericky rozkřičel na celou poklidnou ulici s lemem z vilek a pak spustil prudký vodopád nadávek, méně či více hrubých, co mu právě přišly mezi zuby.

„Mrcho mizerná! Počkej, až tě...“

Unikající strace se najednou přestalo dařit nošení lahodného, ale také přetěžkého lupu a upustila jej na rozlehlou předzahrádku jedné opravdu bohatě vyhlížející vily. Ustal tedy v nadávání a také si dost oddychl, že straka neuspěla, stejně jako by v tomhle případě neuspěl u Fitlittera on.

„Aspoň, že tak! Jde se na to,“ ulevil si. Stál před oním domem, rychle si upravil vlasy a vyšel dva nízké schůdky vedoucí přímo ke vchodovým dveřím domu. Rázně a bez přemýšlení zazvonil. Snad mi to majitelé dají. I když, kdoví, jak moc budou takovíhle boháči nevrlí, pomyslel si.

  

Jak nervózně přešlapával na místě, postřehl, že pravá bota je mu o něco volnější než levá. Sklouzl pohledem dolů a narazil jím na rozvázanou tkaničku – inu, co by to také bylo jiného. Zapřemýšlel, zda by si ji mohl ještě stihnout zavázat, od prvního zazvonění navíc již uplynula delší prodleva – usmyslel si tedy, že na tenisce provede uzel a poté popřípadě zazvoní znovu. Bez cereálií nazpět nemůže, to mu bylo nad slunce jasné.

Jak se ohnul a klekl si k botě, cosi v kapse mikiny ho nepříjemně zatlačilo do břicha, úplně se mu to do něj zarylo; Modyho bříško totiž kryla taková hezká pneumatika, která ale nebyla nijak přespříliš silná a tak si jí cenil. S bolestivou grimasou v obličeji vytáhl dvě lahvičky s talenty, které Blund přenechal Šedovi a on mu ji zapomněl (nebo spíše nechtěl) vrátit.

„Aha, no jasně,“ vzdychal, jak si vzpomněl a opatrně položil lahvičky na zem vedle sebe, nikoli zpět do kapsy, neboť tam by ve svém tlačení pravděpodobně pokračovaly. Mody si konečně mohl zavázat neposednou tkaničku, jak to má a už chvíli mělo být. Nebo ještě ne?

Během zavazování, aniž by Mody musel zvonit dvakrát, se dveře domu rozletěly jako výbuchem a on leknutím zůstal v kleku a ve fázi zavazování, ani o píď se nepohnul, jak byl vystrašený. Vynořilo se před ním pět postav jako pět zlověstných poslů z nadpřirozeného světa. V pozadí hnědovlasá žínka a malý skřet, obklopeni ježibabou a ježidědkem z perníkové chaloupky a v čele s blonďatým šíleným alchymistou. Alchymista se Modymu okamžitě zadíval pod nohy a než by se ten klečící chudák stihl jenom nadechnout, blonďák čapnul jednu z lahviček s talenty a hrdě ji pozvedl do výšky.

  

„Eh, promiňte,“ oslovil ho Mody, když se trochu vzpamatoval. Sice ne úplně, ale aspoň do té míry, kdy si dokázal uvědomit, že jde o něco ještě podstatnějšího než cereálie a že to tak nemůže zůstat. Ale světlovlasý zlodějíček nic nedbal, neslyšel jeho námitky, které ale, co si budeme povídat, nenabyly na hlasitosti a naléhavosti.

„Přijímám tě, osude,“ zadul hřmotně blonďák a vyzunkl obsah celé lahvičky na pouhopouhý jeden lok a s křečovitě zavřenýma očima. Zbytek jeho stejně povedené rodiny nedutal a nespustil z něj zraky, právě tak jako chudák Mody, kterému se při představě Blundova a Šedova běsnění skoro zastavilo srdce.

„Jak...Jak se cítíš, Vinci?“ optala se pijana talentu krásná hnědovláska. Odpovědí jí bylo delší ticho a drobná slzička na jeho tváři.

„Nevím, Doro. Nevím,“ řekl posléze a svěsil hlavu. „Nemělo to...“ zadrhl se a sklopil pohled ještě níže.


„Co to nemělo? Pietro, říkala jsem ti, že mu to určitě neudělá dobře, když ještě nebyl čas,“ bědovala Madalin a obrátila se na svého muže, který se nacházel ve stejných rozpacích jako zbylí přítomní.

„Nemělo to žádnou chuť,“ prohodil Vinc během svého rychlého odchodu, po kterém už bylo slyšet jen zabouchnutí dveří kdesi uvnitř domu. Všichni se za Vincem jen jednou otočili a když jim zmizel z pohledů úplně, zahleděli se na Modyho, který nemohl pochopit, že stále ještě nepodlehl zbláznění.

„Tak vám děkujeme, nashledanou,“ loučila se Madalin a s krátkým trpkým úsměvem začala zavírat dveře.

„Taky vám pěkně děkuju,“ zaskřehotal přeskakujícím hlasem Mody a jakmile bouchly dveře, začal se pomalu, opravdu velice pomalu loudat domů. Cestou se musel několikrát posadit na pár laviček, jednou se dokonce z úplného zoufalství sesunul pod popelnice mezi dva hodující muže.

„Budu tady moct zůstat?“ zeptal se jich a to zcela, zcela vážně, avšak bezdomovci, zatrpklí svou sociální situací, se na něj jen kysele podívali a pokračovali v rabování. Mody si pro sebe zašuškal:

„Protože já tady od zítřka bydlím!“

Prezentace autora Členka Východočeského střediska Obce spisovatelů (www.spisovatelevc.cz). Vítězství v krajském kole soutěže „Evropa ve škole“, v jejím 54. ročníku (ve 14ti letech). Vítězka soutěže „Střípky 2009“, kde dostala i zvláštní ocenění za poezii. Čestné uznání v soutěži „O Pardubický pramínek“, v roce 2010. Publikování v bulletinu Kruh (Včsos), publikování na serveru www.czechfolks.com/plus, na serveru www.rytiny.cz (publikace básní v jeho sbornících), autorské čtení ku soutěži „O Pardubický Pramínek“ v roce 2009, v Evropském Spolkovém domě v Pardubicích. Publikovala kreslené vtípky v Pardubickém deníku. Vede také blog s krátkými komiksy (www.mammo.blog.cz). Byla hostem Českého rozhlasu Pardubice poté, co vydala svou sbírku básní Eternum a získala čestné uznání na kulinářsko-literárně-výtvarné soutěži „Znojemský hrozen 2010.“
Dosud vydané knihy autora Eternum – sbírka básní vydaná v roce 2010 Východočeským střediskem obce spisovatelů
Kontakty na autora: E-mail: Hanca666@seznam.cz

Web: http://mammo.blog.cz , http://www.lide.cz/error.vol.666
http://czechfolks.com/plus/category/autori/hana-krivankova

Telefon: 732 749 180

ozitivní noviny Vám přejí hodně štěstí.
Hledám nakladatele - ozvučená prezentace

 

ZPĚT na přehled nabízených knih