Hledám nakladatele... Anna Gemelová: Ty jsi ale trdlo

HLEDÁM NAKLADATELE ... titulní strana s prezentací projektu


 Název díla

Ty jsi ale trdlo
 Autor Anna Gemelová                            

 Žánr  román  Formát publikace  A5
 Ilustrace  vlastní  Odhadovaný počet stran  90 stran
 Typ ilustrací kresba, fotografie, počítačová grafika, kombinované techniky apod.  Vaše představa
 nákladu  knihy
 x
 Stav díla  hotovo k vydání
 Vaše představa
 ceny knihy
 x
 Návrh obálky  x  Stav nabídky  k vydání  

 Stručný obsah
Kniha vypráví o životě mladé dívky jménem Alysa, která jde životem a zažívá nejrůznější problémy (problémy v rodině, škole, s chlapci).

 Ukázka textu

„ Když jsem byl malý chtěl jsem být pilotem letadla.“ Pokračoval jednoho deštného dne Charles v rozhovoru u něj doma. Pozorovali kapky deště jak dopadají na okna. „Kde máš svoji chybu?“ zeptala se Alysa. „Tak tu nechtěj vědět, je strašná.“ „To není pravda a navíc každý člověk má své chyby a není hlavní je najít, ale umět je odpustit“. „Tak to máš pravdu, je zvláštní, že jsem o tolik starší, ale tak si s tebou rozumím,“ řekl Charles a políbil Alysu na líčko. Za týden ve stejnou dobu seděli spolu na lavičce v parku. Slunce pálilo a najednou prošel kolem nich kluk, podíval se na Alysu a mile se usmál. „Kdo to je? Ty s ním něco máš?“ vychrlil na ni Charles. Alysa překvapeně koukala na Charlese. Prošel kolem ní kluk, někdo se na ni jen podíval nebo usmál a Charles začal dělat žárlivé scény. Nemohla s ním už skoro nikam chodit. „Každý člověk má své chyby a umění je ne je hledat, ale dokázat je respektovat,“ řekla si jednoho večera Alysa, když pozorovala znovu stíny na zdi. Vypukla jeden večer znovu hádka, taková malá, ale přesto plná slz. Zavolal najednou Alyse její moc dobrý kamarád s kterým se zná dobře už pět let, byli jako bratr a sestra. Zvedla to, ale Charles jí vyrazil mobil z ruky. Velká, štiplavá facka přistála Alyse na tváři, až se jí hlava zatočila. Červená skvrna se objevila na jejim líčku. „On ji uhodil,“ říkala si Alysa pořád dokola. Přistoupil k ní a chytl ji pod krkem: „Jestli tohle někomu řekneš, tak uvidíš,“ praštil pěstí těsně vedle ní do zdi. „Lásko promiň, nechal jsme se unést, jsem strašný cholerik, prosím odpusť mi,“ objal Charles Alysu. „Každý člověk má své chyby,“ řekla Alysa tiše a objala Charlese taky. Má si to nechat líbit? Stalo se to poprvé, ale bylo to také naposled? Každý člověk má své chyby a tohle je přece malý detail, ne? Přemýšlela jednoho večera znovu Alysa. Její slova ale nikdo neposlouchal. Každý den, každou hodinu, kterou s Charlesem strávila, z ní dělala stín. Přestala se odívat krátkými rukávy, nahradily je dlouhé. Krátká trička zmizela. Vlasy sčesané do obličeje, aby nic nešlo poznat. Nechala si to líbit, a při každém pohledu na jiného, při každém pozdravení vrátilo se jí to fackou. Je to bolest, ale měla toho člověka ráda, rány jí jen tak nemizely, ale možná i dokonce milovala tohoto člověka... Žádný člověk není bez chyby. Každý nějakou svou chybu má, a pokud někdo tvrdí, že to tak není, je to lež. Ve vztahu po nějaké době lidé začnou tyto chyby hledat, protože se snaží něco tomu druhému vytknout. Ať je to nezavřená zubní pasta, sezení u fotbalu nebo nohy na stole při sledování oblíbeného seriálu. Z malých nepatrných chybiček člověk dělá tragédie, ale neuvědomuje si, že tak malá chybička může být i horší. Ne, neuvědomuje, protože mu stačí, že má tu malou chybičku a může nějak dokázat tomu druhému tu nedokonalost.

Prezentace autora: Jmenuji se Anna Gemelová a tuto knihu jsem napsala když mi bylo 14 let, pocházím z malé vesničky. Nyní studuji Střední pedagogickou školu.
Kontakty na autora: E-mail: Gemelova.Anna@gmail.com
Telefon: +420 731 074 727

Pozitivní noviny Vám přejí hodně štěstí.
Hledám nakladatele - ozvučená prezentace

 

ZPĚT na přehled nabízených knih