Hledám nakladatele... Jaroslava Kučerová: Žebřík z pekla je kluzký

HLEDÁM NAKLADATELE ... titulní strana s prezentací projektu


 Název díla

Žebřík z pekla je kluzký
 Autor Jaroslava Kučerová                            

 Žánr  román  Formát publikace  A5
 Ilustrace  x  Odhadovaný počet stran  x
 Typ ilustrací  kresba  Vaše představa
 nákladu  knihy
 x
 Stav díla  rozpracováno na 90 %
 Vaše představa
 ceny knihy
 x
 Návrh obálky  x  Stav nabídky  k vydání  

 Stručný obsah
Autobiografický průřez úsekem života, kde se prolíná zoufalá cesta za láskou s domácím násilím, pádem na lidské společenské dno (alkohol a jiné drogy, prostituce, pokusy o sebevraždu…) a následný boj o návrat mezi tzv. normální populaci.

 Ukázka
Ležím na podlaze v malém pokojíčku, přesto, že pár metrů ode mne je ve druhé místnosti pohodlná postel z tmavého masivu, která se pyšní drahými polštáři se saténu a sametu a nechybí ani kvalitní zdravotní matrace. Ležím doma, ale neuvědomuji si to. Nevím ani, že jsem v celém domě sama a jsou zde jenom moji dva psi a někde ve stájích nebo na louce dva koně.
Náhle zazvonil mobil.“Co děláš?“, ozval se ženský hlas z dalekého světa reality. Volala kamarádka Štefinka ze tři kilometry vzdálené vesnické hospůdky. Vůbec netušila, že něco není v pořádku. „Mám se fajn“, snažila jsem se o normální konverzační tón hlasu. Začala jsem se pomalu sbírat z hromádky hadříků na tvrdé podlaze. Sama jsem nevěděla, že v tomhle pelíšku na zemi jsem strávila asi tři týdny, „Zajeď!, zněla výzva,! „Jo přijedu.“ Zvedla jsem se pomalinku a šla do vedlejšího pokoje, kde se na mne ze zrcadel rustikální almary dívala cizí žena, vychrtlá na kost, s cizím mě neznámým obličejem.
Začal můj pomalý návrat do života. Psi mě začali olizovat, radostně se vlnit a otírat o mé nohy. Já je ale téměř nevnímala. Jak vůbec přežili? Nevím. Granule ve velkém pytli, voda z WC, možná jsem chvílemi fungovala a pila z kohoutku ve dřezu kuchyně. Dodatečně mi bylo řečeno, že právě ta voda mě udržela při životě. Jídlo v domě nebylo. Pomalu se vracela paměť. Míchala jsem do vody třtinový cukr. To bylo vše.
Vyšla jsem ven chalupy a rozhlédla se po obrovském dvoře mé usedlosti. Denní světlo mě oslnilo. V předjaří vypadalo vše ponuře. Všude bláto, zbytky sněhu a hlavně nikde ani jedno ze dvou aut, která jsme s manželem vlastnili. Začala jsem se vracet v čase zpět, abych pobrala, co se vlastně stalo.
Asi před měsícem jsem seděla večer u stolu v kuchyni na svém oblíbeném místě zády ke knihovně nabité esoterickou literaturou a knihami o výtvarném umění. Proti mně zíral jasně modrýma očima můj o patnáct let mladší manžel. Hulil cigáro a pohrával si nervózně se svými nádhernými dlouhými blond loknami. Naše krátké manželství se již hroutilo a on sám nevěděl, jak z něho ven. „Ty krávo, myslíš, že když jsi za mě zaplatila všechny dluhy, že ti budu dělat blbečka až do smrti!“ Dalšími jedovatými urážkami se snažil vygradovat houstnoucí atmosféru. Startovala jsem asi na druhé našlápnutí. V ruce jsem v té chvíli již svírala ke své obraně nalomené lehounké levné koště ze supermarketu. Začal se zvedat od stolu a já instinktivně máchla nalomenou rukojetí proti němu. Rukojeť se zastavila o jeho napřaženou dlaň a rozlomila se úplně. Byla jsem v té chvíli bezbranná. Z dlaně mu stékala kapička krve. Nečekaně vyskočil a vrhl se na mě. První úder pěstí do spánku mě zaskočil a částečně paralyzoval. V ten moment jsem již nebyla schopna žádné obrany.
Další rána pěstí trefila zátylek mé hlavy a po třetím úderu do mé pochroumané krční páteře jsem se definitivně zhroutila v polobezvědomí k zemi. Vnímala jsem, jak ležím na podlaze ve vlastní moči a čekala jsem na další ránu….

Prezentace autora: Toto je ukázka z mé prvotiny, ale mám již rozepsanou další knihu z mého „koňáckého období“. Mé básně s vegetariánskou tématikou se drží dodnes pod jiným jménem na stránkách českých vegetariánů. Jinak se věnuji malování obrazů, esoterice…
Kontakty na autora: E-mail: tarotecekdoma@seznam.cz

Pozitivní noviny Vám přejí hodně štěstí.
Hledám nakladatele - ozvučená prezentace

 

ZPĚT na přehled nabízených knih