Hledám nakladatele... Hana Křivánková: Klička a Tkanička

Prezentace projektu Pozitivních novin – Hledám nakladatele

Název díla Klička a Tkanička
Autor Hana Křivánková

Žánr pro děti Formát publikace A4
Ilustrace vlastní Odhadovaný počet stran 35 stran
Typ ilustrací x Představa nákladu x
Stav díla hotovo k vydání Představa ceny x
Návrh obálky x Stav nabídky k vydání

Stručný obsah
Knížka s barevnými ilustracemi, jednoduchými říkankami a poutavým veselým textem pro malé i starší děti. Dvě dívenky, Klička a Tkanička, mají kouzelné vlastnosti, díky nimž pomohou každému, na koho narazí. Není to ale vždycky jednoduché a často se při tom pořádně zapotí. Spolu s nimi sledujeme celý jeden rok a knížka pomáhá dětem učit se novým věcem, vnímat svět a inspirovala se v autorčině (vcelku) nedávném dětství.

Ukázka textu

Pojednou na dívky vykoukl zpoza keře zelený had. "Jejda, tys nás vylekal," vykřikla Tkanička. "To se přece nedělá, takhle strašit návštěvníky - kdoví, jak bys dostal nabančeno, kdybys nějaké mamince rozplakal miminko v kočárku!" "Já jssssem had Ssssstanisssslav," představil se ten malý vykuk. Ze křoví mu stále koukala jenom hlavička a dívky hořely zvědavostí, aby si hada mohly prohlédnout celého.

"Proč se nám neukážeš?" vyzvídala Klička. Pak si všimla, že had Stanislav pláče! "Já ssse tak sstydím," odpověděl smutně had. "Ale zamotal jssssem ssse a nemůžu ssse rozmotat," dodal a nemotorně popolezl ven. A skutečně. Tělíčko měl samou Kličku a uzlík a už ani nevypadal jako had - spíš jako nějaké zašmodrchané lano. Ale měl velké štěstí, že narazil právě na Kličku s Tkaničkou.

"Neboj se, Stando, my tě dáma do pořádku a zase budeš ten nejdelší had v celé Zoo," řekla Klička a začala ho rozmotávat. Tkanička ho zase zbavila různých uzlíků a co nevidět z něj byl zase dlouhý zelený had.

"Děkuji vám, Kličko ssss Tkaničkou." usmíval se šťastně Stanislav. "Zasse přijďte k nám do Zoo, rád vásss uvidím!"

*  *  *

„Kdo jsi, modrá liško?“ zeptala se Tkanička. „A proč jsi vůbec modrá? Někdo tě začaroval?“ „Já jsem liška Anežka,“ odpovědělo zvíře. „A za tou barvou nejsou žádné čáry, je to prachobyčejný primalex,“ plakala. „Tak mě pomaloval ten uličník Vilda z vesnice“ kde může, tam vyvede nějakou lumpárnu! Rodiče si s ním nevědí rady a ve škole je samá poznámka a puntík za nenapsaný úkol! Běda mi, co si teď počnu? Vždyť mě takhle uvidí každý myslivec už na sto honů!“

Klička s Tkaničkou se rozhodly nejen pomoci lišce, ale také napravit uličníka Vildu. Celé odpoledne Anežku poctivě drhly mýdlovou vodou, než byla zase celá oranžová a nezbyl na ní jediný modrý chloupek. A druhého dne se vypravily do nedalekého parku, přes který se Vilda vracel každý den ze školy domů. Vilda byl starší než dívky a tak pobýval ve škole o něco déle, než jak to mají ve zvyku mladší žáci a žákyně. Dívky se posadily na trávník a čekaly.

Had

Co to syčí, co to syčí
Kdo říká "S" bez závad?
Někdy syčí, jindy mlčí
Je to zvíře, je to had!

Kos

Jako uhlík černý ptáček
Žlutý, žlutý má zobáček
A když slunko odchází
Krásný zpěv ho provází

Prezentace autora Členka Východočeského střediska Obce spisovatelů (www.spisovatelevc.cz). Vítězství v krajském kole soutěže „Evropa ve škole“, v jejím 54. ročníku (ve 14ti letech). Vítězka soutěže „Střípky 2009“, kde dostala i zvláštní ocenění za poezii. Čestné uznání v soutěži „O Pardubický pramínek“, v roce 2010. Publikování v bulletinu Kruh (Včsos), publikování na serveru www.czechfolks.com/plus, na serveru www.rytiny.cz (publikace básní v jeho sbornících), autorské čtení ku soutěži „O Pardubický Pramínek“ v roce 2009, v Evropském Spolkovém domě v Pardubicích. Publikovala kreslené vtípky v Pardubickém deníku. Vede dva blogy s krátkými komiksy (www.mammo.blog.cz a www.hanakrivankova.blog.idnes.cz) Komiksy také pravidelně vycházejí v Pardubickém Deníku. Byla hostem Českého rozhlasu Pardubice poté, co vydala svou sbírku básní Eternum a získala čestné uznání na kulinářsko-literárně-výtvarné soutěži „Znojemský hrozen 2010.“ Zúčastnila se broumovských česko-polských Dnů poezie v roce 2010 a 2011. Ilustruje pro Pozitivní noviny! :-)
Dosud vydané knihy Eternum – sbírka básní vydaná Východočeským střediskem Obce spisovatelů v roce 2010.
Kontakty

e-mail: Hanca666@seznam.cz
telefon: 732 749 180

www.mammo.blog.cz
www.lide.cz/error.vol.666
http://czechfolks.com/plus/category/autori/hana-krivankova
www.hanakrivankova.blog.idnes.cz

Pozitivní noviny Vám přejí hodně štěstí!   |   Zpět na přehled nabízených knih