Hledám nakladatele... Kateřina Frýdková: Saška v zemi skřítků

Prezentace projektu Pozitivních novin – Hledám nakladatele

Název díla Saška v zemi skřítků
Autor Kateřina Frýdková

Žánr pohádka Formát publikace D4
Ilustrace Yvona Čukanová Odhadovaný počet stran 30 stran
Typ ilustrací kombinované techniky Představa nákladu x
Stav díla rozpracováno na 80 % Představa ceny x
Návrh obálky x Stav nabídky K vydání

Recenze

Káťa Frýdková píše pro děti poutavé příběhy, které mají právě to správné množství postav, přímé řeči i jiných náležitostí, které má mít text tohoto typu, tedy pohádka. Děj je dostatečně svižný, ale ne uspěchaný nebo překotný. Je košatý, ale ne natolik, že by začal být nepřehledný. Jinou její pohádku jsem proto použila i do své knihy Kurz tvůrčího psaní (vyd. ComputerMedia 2006, 1. díl) jako ukázku dobře zvládnutého psaní pro malé děti.

Eva Musilová, 23. 3. 2012

Stručný obsah

Saška v zemi skřítků je mírně výchovná pohádka, která má děti povzbudit, aby jedly ovoce a zeleninu. Je to povídání pro děti ve věku 3–7 let, ale líbila se i větším dětem (je dlouhodobě klinicky testována na dětech – na vlastních i na dětech mých přátel).

Příběh je záměrně vytvořen i pro jemnější povahy, netečou tu potoky krve ani z draků, ani z nepřátelských armád, zápletka je vzata ze všedního života dětí tohoto věku a je inspirována samotnými dětmi – poslouchám, jaké příběhy "prožívají" jejich hračky, když si s nimi děcka hrají. Možná právě proto, že téma jim bylo opravdu blízké, se mi zatím nestalo, že by se děti u mého příběhu nudily.

Prezentace autora Je mi 30 let a vystudovala jsem spojařskou školu v Ústí nad Labem, pak jsem čtyři roky pracovala jako poštovní úřednice. Nyní pracuji na zámku Velké Březno. Ráda a hodně čtu; různé "nenásilně výchovné" pohádky píšu hlavně od doby, kdy jsem je začala potřebovat pro své děti (6 a 3 roky).
Kontakty
e-mail: kfrydkova@centrum.cz

Pozitivní noviny Vám přejí hodně štěstí!   |   Zpět na přehled nabízených knih