Výběr POZITIVNÍCH ZPRÁV z médií

POZITIVNÍ ZPRÁVY vám přinášejí výběr dobrých zpráv, zajímavostí a novinek pro vaši inspiraci.

Nejkrásnější jarní mláďata ze zoo z celého světa

Mláďata se rodí ostošest. O všech nestačíme napsat, jakkoli bychom rádi. A tak pro vás zase vybíráme to nejzajímavější.

Vybrala: Jitka Dolejšová | Zdroj: national-geographic.cz

Itálie zahájila projekt na záchranu Pompejí za 105 milionů eur

Italská vláda odstartovala obří projekt na záchranu starověkého města Pompeje. Chce tak předejít tomu, aby unikátně zachovalé zbytky starořímského městečka, které v roce 79 našeho letopočtu skončilo zasypané lávou po výbuchu sopky Vesuv, byly časem zničeny.

Vybrala: Jitka Dolejšová | Zdroj: ceskenoviny.cz

Pozoruhodný design příměstského vlaku RandeVuu získal cenu TALENT DESIGNU

Plzeňská Techmania Science Center představila zbrusu nový přírůstek: návrh originálního nízkopodlažního příměstského vlaku RandeVuu. Mladý průmyslový designér Štěpán Soutner za něj získal prestižní cenu TALENT DESIGNU.

Vybrala: Jitka Dolejšová | Zdroj: techtydenik.cz

Na Moravě je pro ptactvo bezpečných dalších 474 sloupů elektrického vedení

Energetici na Moravě pokračují v montování ochran proti úrazu ptactva elektrickým proudem. Jen na Moravě během posledního roku zabezpečili 53 000 metrů vedení vysokého napětí na Kojetínsku, Olomoucku a Frýdecko – Místecku. Za poslední tři roky se z pohledu energetiky bezpečné území pro ptactvo rozrostlo o více než 195 kilometrů, pokryto ochrannými prvky bylo 2 140 sloupů elektrického vedení.

Vybrala: Jitka Dolejšová | Zdroj: techtydenik.cz

Izraelští vědci přišli s vakcínou, která může zničit až 90 procent rakovinových onemocnění

Britský Telegraph přináší optimistickou zprávu o „univerzální“ vakcíně proti rakovině, která si v tělech onkologických pacientů sama najde a zničí nádorové buňky. Tento preparát je schopen najít až 90 procent nádorů, včetně rakoviny prsu a prostaty. A navíc lidský organismus není tak decimovaný jako při chemoterapii.

Vybrala: Jitka Dolejšová | Zdroj: superrodina.cz

Šikovné prográmky pohlídají záruky, finance i náklady na provoz auta

Užitečné programy pomohou s vedením domácích financí, sledováním nákladů na provoz auta nebo třeba se správou sbírky filmů a hudby. Jsou dostupné zcela zdarma, nebo za minimální poplatek.

Vybrala: Jitka Dolejšová | Zdroj: technet.idnes.cz

Robot poháněný nevyčerpatelným zdrojem energie

Robot inspirovaný medúzou je poháněný vodíkem a díky svému tvaru je sledování podmořského života a kontroly ropných vrtů.

Vybrala: Jitka Dolejšová | Zdroj: vtm.zive.cz

NP Šumava chce letos vysadit přes půl milionu stromků

Národní park Šumava chce letos na svém území vysadit 574 000 stromků. Většinou půjde o sazenice jedlí a buků. V porovnání s rokem 2011 to bude o 37 000 sazenic více, řekl ČTK tiskový mluvčí šumavského národního parku Pavel Pechoušek.

Vybrala: Jitka Dolejšová | Zdroj: ekolist.cz

Prohlédněte si krásy Českého Švýcarska

Praha v dubnu slaví dny Českého Švýcarska. Pokud nevíte, kam na výlet, romantickou dovolenou nebo za turistikou Severočeský Národní park nabízí všechno v jednom. Oblast se rozprostírá tam, kde ještě před miliony let bylo mělké moře. Nyní je území muzeem unikátních skalních útvarů, bran a mostů. Pravčická brána, symbol Českého Švýcarska, je dokonce největší pískovcovou skalní bránou v Evropě.

Vybrala: Jitka Dolejšová | Zdroj: aktualne.centrum.cz