Multimediálně


Multimediální články, rozhovory, 
reportáže a krátké filmy
publikované v internetovém magazínu Pozitivní noviny 
a  ve VIDEO-POZITIVNÍCH NOVINÁCH
na YouTube.

Jiří Stanislav: Hasičská slavnost v Laa an der Thaya
Dobrovolní hasiči z Horních Dubňan navštívili v neděli 5 září 2010 hasičské slavnosti a zúčastnili se mše před hasičskou stanici v rakouském příhraničním městě Laa an der Thaya v rámci navazování přátelství a spolupráce. Tato dlouhodobá tradice se za účasti představitelů města a široké veřejnosti těší veliké oblibě.Ve stanici se podával oběd pro všechny kteří přišli a k tomu vyhrávala pravá hasičská kapela. K velké radosti všech se servírovaly obrovské perfektní řízky s bramborovým salátem a mnoho dalších dobrot.To vše se zapíjelo vynikajícím bílým vínem nebo lokálním pivem. Před stanicí byla celá řada hasičských vozidel k nahlédnutí a tak si na své přišli velcí i malí.
 

Pavel Loužecký: Workshop herecké výuky pro mládež na zámku
v Hrubšicích

Loužecký Pavel | 01. 08. 2010 | rubrika: Zajímavosti

Na zámku v Hrubšicích nedaleko moravských Ivančic pořádá už desátým rokem Jessica Horváthová se svojí firmou CASTING STUDIO CINE-JESSY s.r.o. o prázdninách zajímavý a velmi prospěšný Workshop herecké výuky pro mládež, kterého se pravidelně účastní vždy dvacet dětí ve věku od 13 do 18 let z celé republiky.

 
 

Václav Pačes: Geny se nedají patentovat
Loužecký Pavel | 12. 07. 2010 | rubrika: Víte, že... ?

EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ
Už jste někdy slyšeli o Ústavu molekulární genetiky Akademie věd? Já jsem o něm například neměl ani tušení až do okamžiku, dokud jsem se osobně neseznámil s jeho bývalým ředitelem a rovněž bývalým předsedou Akademie věd profesorem RNDr. Václavem Pačesem, DrSc., od něhož jsem dostal pozvání, abych pro Pozitivní noviny natočil reportáž z tohoto špičkového vědeckého pracoviště s tím, že mi celý ústav představí takříkajíc zevnitř na vlastní oči.

 

STOLNÍ KABARET (3) s Tomášem a Václavem Pačesovými
Pozitivní noviny | 12. 07. 2010 | rubrika: Exkluzivně

V dalším dílu zábavného pořadu STOLNÍ KABARET vám režisér Zdeněk Pošíval představí své vzácné hosty: hydrogeologa a geochemika Tomáše Pačesa a jeho bratra - biochemika a bývalého předsedu Akademie věd ČR Václava Pačesa. Pořad byl natočen Českým rozhlasem České Budějovice a jeho sestřih si můžete prohlédnout i na videu.

Slavnost v Horních Dubňanech
Loužecký Pavel | 29. 06. 2010

O víkendu 26. a 27.6.2010 proběhly v Horních Dubňanech oslavy 760 let od založení této starobylé moravské obce. Pozitivní noviny byly pozvány starostou
obce Jiřím Stanislavem, aby se této události zúčastnily. Sobotní podvečer se nesl ve znamení stavění máje a taneční zábavy za doprovodu skupiny DREAMS, zatímco neděle byla zasvěcena liturgické mši, při níž byla v rámci oslav vysvěcena nová obecní vlajka a vlajka hasičského sboru obce Horní Dubňany.

 

Podvečerní doteky múz
Loužecký Pavel | 18. 06. 2010 | rubrika: Zajímavosti

Ve čtvrtek 17. června 2010 se uskutečnil od 19 hodin v atriu komplexu Classic 7 koncert žesťového souboru Pražské konzervatoře. Program: J.Clarke, G.F.Händel, C.M.Weber, J.Strauss, A.Dvořák, M.P.Musorgskij, A.Chačaturjan. Nastudoval a řídil: prof. Bedřich Tylšar. Koncert byl pořádán pod záštitou pana Vladimíra Kováře, předsedy představenstva Unicorn a.s. v rámci dlouhodobé spolupráce společnosti Unicorn a Pražské konzervatoře.

 

STOLNÍ KABARET (2) s PhDr. Olgou Krumlovskou
Pozitivní noviny | 11. 06. 2010 | rubrika: Exkluzivně

PhDr. OLGA KRUMLOVSKÁ - po absolvování gymnázia s pedagogicko-psychologickým zaměřením vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Během denního studia na této fakultě navštěvovala vybrané přednášky na dramaturgii (FAMU) a psychologii (Filozofická fakulta). Vztah k tajemným jevům, léčitelství a babičkovským praktikám získala v rodině. Její matka léčila zásadně bylinkami, které s dětmi sbírala, a dědeček žil dva roky v Mongolsku. Zajímal se zejména o orientální léčebné praktiky a filozofii.Klub letců RAF v hotelu DUO na pražském Střížkově
Loužecký Pavel | 05. 06. 2010 | rubrika: Exkluzivně

Příslušníci československého letectva, kteří sloužili během 2.světové války v jednotkách britské Royal Air Force (RAF), sehráli důležitou roli v boji proti německému nacismu. Stíhací i bombardovací perutě, v nichž sloužili naši letci, zasáhly do bitvy o Anglii a výrazně se v těchto bojích vyznamenaly. V srpnu 1940 sloužilo ve Velké Británii již téměř tisíc československých letců.

 

Jiří Stanislav uvádí v Pozitivních novinách: „Musical Comedy"
3.6. 2010 
Hrají: Jiří Stanislav, Hana Vágnerová. Scénář a režie: Jason Saltiel. Produkce: NVU/FAMU. Praha, Česká republika, 2004.

 

Viliam Sivek - Hrdinové, o kterých se neví: Ludyše Zajícová-Siveková
Loužecký Pavel | 20. 05. 2010 | rubrika: Co je psáno...   

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR
Ono totiž dostat možnost setkat se s tak mimořádnou podnikatelskou osobností není zas až tak snadné. A když jsem se pak navíc dozvěděl, že tématem našeho rozhovoru by měla být maminka pana Siveka, která je nositelkou našich a francouzských nejvyšších státních a válečných vyznamenání a držitelkou Francouzského válečného kříže s palmou, Zlatého řádu Slovenského národního povstání a vojenských řádů za statečnost a za odvahu, nebylo nad čím váhat.

 

Ivana Šimánková: Křest Zdeňka Pošívala
Šimánková Ivana Mgr. MgA. | 26. 05. 2010 | rubrika: Zajímavosti

Ne, nebojte se, o křest režiséra a spisovatele Zdeňka Pošívala jste smozřejmě nepřišli. Tedy vlastně přišli, ale to se stalo už tak dávno, že nás to mrzet nemusí, stejně v té době většina z nás byla ještě na houbách. Že se vám ulevilo? Bohužel Vás přece asi lehce zklamu, přišli jste totiž o křest nejnovější knížky pana režiséra - Satanovy chvíle. Ale proč hned házet flintu do žita, radši si ji zase pokorně zvedněte.Pavel Loužecký: Zpravodajství ze setkání na vlastní oči 
Loužecký Pavel | 16. 05. 2010 | rubrika: Exkluzivně

Dne 11.května 2010 se v salonku vinárny BRESTO ve Štěpánské ulici 31 v Praze 1 odehrálo od 18 do 23 hodin druhé setkání čtenářů, příznivců, autorů a spolupracovníků Pozitivních novin. Přesně v 19:00 hodin zde došlo ke křestu zábavného pořadu STOLNÍ KABARET, poté jsme se setkali se známým fotografem Janem Williamem Drnkem a jeho fotografiemi a během celého večera se oslavovaly šedesáté a padesáté naroziny pánů Jana Řehounka a Pavla Loužeckého. Jak se všichni bavili si můžete prohlédnout nejen na videozáznamu, ale také na fotografiích, které vám umožní být tam - alespoň zprostředkovaně - chvíli s námi. 

Světlana Nálepková a Vlastimil Harapes v GALERII BARRANDOV
10.05.2010 - Galerie Barrandov, Praha
Vernisáž výstavy výtvarných prací studentů večerních kurzů a metodiky výuky v Ateliéru Smíchov a České Budějovice - SPLÁTKY VÝTVARNÉMU ŘEMESLU.

 

 

STOLNÍ KABARET (1) s Dášou Cortésovou a Václavem Rezkem
Loužecký Pavel | 11. 05. 2010 | rubrika: Exkluzivně

NOVÝ PROJEKT PRÁVĚ ZAČÍNÁ!
Dovolte mi, abych vám představil nový mediální projekt Pozitivních novin a Českého rozhlasu České Budějovice s názvem STOLNÍ KABARET, který dnes spouštíme slavnostně do provozu. Je právě 11.května roku 2010. V salonku vinárny BRESTO ve Štěpánské ulici 31 v Praze 1 se koná Druhé setkání přátel Pozitivních novin, na hodinách odbíjí devatenáctá hodina a v tento historický okamžik se spouští v Pozitivních novinách nejen tento článek s prvním dílem zábavného pořadu STOLNÍ KABARET, ale zároveň začíná jeho slavnostní křest.