Vlastimil Marek: Soutěž o Knihu roku 2004

Rubrika: Literatura – Doporučení

Vážení přátelé,
vzhledem k tomu, že moje knihy mí dva nakladatelé nikdy nepropagovali (nevycházely jiné recenze než které jsem sám zadával), tak ač vycházejí každoročně v dalších dotiscích (Tajných dějin hudby a Nové doby porodní se prodalo již více jak 10 000 kusů, Hudby jinak ve dvou vydáních 6000 kusů), a když jsem přešel k jinému, ukázalo se, že aniž mi to řekl, začal podnikat v realitách a na knihu Návod na použití člověka (meditace jako Cesta ke štěstí a zdraví) se také totálně vykašlal.
Podporuje mne jen jeden jediný obchodník (Roiva music), se kterým jsme vydali i CD Hudba ticha a čtené fejetony Reset, a ten do distribuce vložil obrovské úsilí. Nakladatel mi nejprve odmítal vůbec podepsat smlouvu, radil jsem se s Dilií, ale to jsou ještě větší zloději, ale pohrozil jsem mu a on platit každý měsíc začal. Nemám nejmenší možnost výši prodeje kontrolovat, dle něho se každý měsíc prodá tak 300 výtisků. Velmi podivné, protože hned za říjen a listopad vím o třech stech prodaných knihách jen přes Roivu.
A tak když jsem v TV zprávách zahlédl oznámení, že v prodejnách knih jsou k vyzvednutí a vyplnění anketní lístky soutěže Magnesia Litera (nebo jak se to jmenuje), kam mohou čteneáři napsat knihu, o které si myslí, že byla za rok 2004 výrazným počinem, napadlo mne sice kostrbaté, ale přese jen (pokus) řešení.
Pokud do 15. dubna, kdy je uzávěrka soutěže, budete někde v Knize a vyplníte anketní lístek: Vlastimil Marek - Návod na použití člověka (posílám to některým z vás naslepo, ale většina z oslovených mi v minulém období hlásila, jak je mou knihou nadšena), a pokud víte o dalších lidech, kteří si knihu koupili a líbila se jim, rozešlete prosím tuto výzvu na spřátelené adresy.
Jde mi o to, aby vůbec poprvé odborníci museli o mé knihy vůbec pohledem zavadit: Pokud se sejde pár set lístků (a i podle velmi ořezaných čísel nakladatele se prodalo 1200 výtisků), třeba se o knize v tisku alespoň napíše. O všech mých knihách žurnalisté a odborníci nikdy nepsali, dělají mrtvého brouka (taky nepodplácím, že ano).
Nejde mi ani tak o ty peníze, jako o to,a by se informace o praktických cestách k duchovnosti dovědělo co nejvíce lidí a poznenáhlu začala u nás tichá plíživá duchovní revoluce... - to zní hrdě :-)
Pokud máte jiný tip, samozřejmě napište ho, a pokud mou knihu nemáte, a máte zájem, napište si o ni za velkoobchodní cenu na adresu Roiva music (www.relax-music.cz) (/je to domluveno, odvolejte se na mne a uveďte heslo: knižní anketa 2004.
Za další nápady a přímou akci vyplnění anketního lístku v kterékoliv knize po celé republice předem děkuje
Vlasta Marek

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 17. 03. 2005.