Alena Mašková: Pohlednice Jiřího Slívy pro Konto bariéry

Rubrika: Publicistika – Doporučení

Někteří lidé už tradičně přejí svým milým k Vánocům či k Novému roku pohlednicemi, které spolu s Kontem Bariéry připravují přední výtvarníci, jiným prostě přibude další vzácnost do sbírky. Autorem letošní vánočně-novoroční gratulace je výtvarník, malíř a humorista Jiří Slíva, jehož K+M+B BAND můžete od poloviny listopadu koupit ve většině poboček České pošty v celé republice. Výtěžek z prodeje půjde na bezbariérové úpravy škol.
 
I kresba K+M+B BAND na první pohled potvrzuje, že Jiří Slíva je humoristou, který dává přednost kresbě před slovem, stejně jako to, že jeho záběr co do témat je opravdu velmi široký. Během času patřili mezi jeho oblíbené postavy klauni, krotitelé, vynálezci, fakíři, muzikanti, ale také zvířata, zvláště pak psi a slepice. A dokonce i mezi slavnými měl a má své oblíbence – na kresbách se objevil nejen Napoleon či Charlie Chaplin, ale také například Albert Einstein.
„To není můj ojedinělý počin,“ odpovídá Jiří Slíva na otázku, proč s takovou ochotou vyšel vstříc prosbě Konta Bariéry o obrázek, navíc zadarmo.
„Během roku bývám oslovován mnoha nadacemi a občanskými sdruženími, a vždy se snažím vyhovět, zvláště když vím, že to jde na dobrou věc.
Pohlednici pro Konto Bariéry jsem udělal rád, je to projekt, za kterým je vidět hodně dobré práce. Má dobré jméno a v jeho prospěch hovoří důvěryhodní lidé z vedení Nadace Charty 77, jako Božena Jirků, prof. František Janouch, režisér Jan Kačer a další. Přeju si, aby se pohlednice líbila a dobře prodávala. Aby těch tolik potřebných peněz ve prospěch handicapovaných lidí bylo co nejvíce.“
 
Obrázky Jiřího Slívy si můžete prohlédnout i na http://www.gallery.cz
 

Alena Mašková, převzato z novin Můžeš
K+M+B BAND vymyslel a pro Konto Bariéry nakreslil výtvarník a humorista Jiří Slíva
 


Popiska k foto:
  „Pohlednici pro Konto Bariéry jsem udělal rád, je to projekt, za kterým je vidět hodně dobré práce,“ říká Jiří Slíva.

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 16. 11. 2006.