VELETRH UMĚNÍ Czech Art Festival 2006

Rubrika: Publicistika – Doporučení

Velmi často na můj redakční stůl zavítají pozvánky a upozornění na nejrůznější akce, které se konají po celé naší republice. Vzhledem k tomu, že to jsou nejčastěji projekty s omezenou časovou platností, "končí" většinou tyto materiály dočasně v rubrice REDAKČNÍ STŮL.

Nedávno mi však přišel e-mail od 
ředitelky Czech Art Festivalu paní Marcely Kotrčové
, který mě velmi zaujal zejména podtitulem této akce:
 

 
                                                                                VELETRH UMĚNÍ
    


V letošním roce
se koná již podruhé
na Výstavišti v 
Českých Budějovicích
 ve dnech  28.- 29.10. 2006.

Návštěvníci zde najdou díla
malířů, keramiků, sklářů, fotografů, sochařů, šperkařů, grafiků, mix media tvůrců a další umělců.
Letošní novinkou bude
promítání nezávislých a dokumentárních filmů výtvarníků, kteří točí tvůrčí filmy, či dokumenty ze svých cest a o své tvorbě.


Tento festival je určen pro všechny umělce, kteří chtějí: 


•  
ukázat svoji tvorbu světuzviditelnit se;
•  prodat svá díla osobně potenciálním kupcům;
•  vidět, co tvoří ostatní umělci;
•  získat cenu Art Festivalu ve výši 5.000,- Kč;
•  získat účast na výstavě v National Czech & Slovak Museum ve státě IowaUSA;
•  navázat nové kontakty;
•  užít si dva dny společně s lidmi, kteří milují umění.

 

Ředitelka tohoto festivalu Marcela Kotrčová je Češka, její manžel je původem Kubánec a společně žijí v USA. Tam také vznikl nápad uskutečnit v České republice festival umění podobný těm, které mají v USA velký úspěch a dlouholetou tradici.
Paní Kotrčová k tomu trefně poznamenává:
"Omdlívám, když vidím čmáranice, které se propagují za tisíce dolarů v některých galeriích v USA, a přemýšlím, jak sem dostat všechna ta krásná díla, která se na Czech Art Festivalu prezentují."
Ukázky prací některých výtvarníků z minulého ročníku jí dávají rozhodně za pravdu. Když jsem si prohlédl webové stránky vítěze minulého ročníku Güntera Hujbera, hned mě napadlo, že tohoto výtvarníka musím získat pro Pozitivní noviny, protože jeho malby a ilustrace jsem okamžitě "viděl" jako nedílnou součást některých literárních příspěvků našich nejlepších autorů. 

Ředitelka festivalu mi o Günteru Hujberovi napsala:
"Je to geniální grafik, který není mediálně známý, ale klidně bych ho postavila vedle Kulhánka. Nejúžasnější jsou jeho kombinované techniky-olejomalby. I v USA v Art Fusion Galerii v Miami z něj byli vedle."


       

Uzávěrka přihlášek na Czech Art Festival 2006 je pro umělce již bohužel uzavřena (hlásit se mohli do 30.8.2006), ale naděje umírá poslední, takže - pokud máte zájem se festivalu zúčastnit, můžete i teď volat na telefon 736 250 719, zda jsou ještě volná místa.

Každopádně bych rád
pozval všechny uměnímilovné čtenáře Pozitivních novin k osobní návštěvě tohoto festivalu, který se bude konat na Výstavišti v Českých Budějovicích - http://www.vcb.cz

Pozitivní noviny se staly mediálním partnerem Czech Art Festivalu 2006, a proto se budete od dnešního dne setkávat na stránkách PN nejen s články o vybraných výtvarnících, ale - jak pevně věřím - i s jejich díly.
 
 Podrobné informace o festivalu najdete na  www.artfestival.cz
 

foto © webové stránky www.artfestival.cz

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 06. 09. 2006.