Pavel Loužecký: ČINTÁMANI Z KRATOCHVILKY

Rubrika: Publicistika – Doporučení

Na světě existuje tisíce věcí, ke kterým nám osud a čas nikdy neukáže cestu, protože má na práci zrovna něco nebo někoho jiného, důležitějšího, zajímavějšího. A tak nám mezi prsty utíkají zajímaví lidé, zajímavé informace nebo zajímavé webovské stránky plné chytrých myšlenek....
Ale od čeho by to byly POZITIVNÍ NOVINY, aby nenabídly řešení: napište nám o tom, co považujete za moudré, zajímavé, vtipné, kvalitní, poučné ..., zkrátka CO VÁS SAMOTNÉ ZAUJALO a o čem jste skálopevně přesvědčeni, ŽE BY SE TO MĚLI DOZVĚDĚT I DALŠÍ LIDÉ. Jedině tímto způsobem můžeme vyselektovat zrno od plev a zajistit tak, aby se vašim zrakům dostalo pouze to nejkvalitnější a nejsmysluplnější, co stojí za to si přečíst.
A abyste viděli, jak to může fungovat, tak vám dnes nabídnu velmi seznámení s velice zajímavými stránkami jednoho nakladatelství, neboť "není nakladatelství jako nakladatelství", respektive když dva (a více) dělají totéž, není to totéž.
Všechno je a vždycky bude JEN O LIDECH a pouze přes ně můžeme opět stavět na kvalitním obsahu i službách. Takže - seznamte se:  
 
 

NAKLADATELSTVÍ  ČINTÁMANI 
a manželé  Agneta a Turija Kempeovi.

 


Čintámani (ze sanskrtu)  zázračný kámen, který promění ve zlato vše, čeho se dotkne.

KDO JSME

Někde jsme se dočetli, že webová stránka bez fotografií těch, kdo za nimi stojí, je jako kdybyste vešli do obchodu a personál se schovával za pult.
 
Co nás jinak zajímá?
Oblíbený citát:
Agneta Kempe: Všechno je možné, to nemožné trvá jenom o trochu déle.
Turija Kempe: Dělej více, než za co jsi placen, protože nakonec dostaneš zaplaceno více, než co jsi udělal.
 
Oblíbená kniha:
A: Bhagavad-gíta
T: Bhagavad-gíta, Jak člověk smýšlí - James Allen, Dar ducha - Prentice Mulford
 
Oblíbené jídlo:
A: Cokoliv, co mi uvaří/připraví manžel nebo syn, například sladkost šríkand.
T: Čerstvý
domácí chléb s máslem a rajčaty (která jsem si sám vypěstoval).
 
Oblíbený dopravní prostředek:
A: vlastní nohy
T:
lehociped

 
Co vám ještě můžeme nabídnout?
A: soukromá výuka švédštiny a angličtiny. Mailujte na vyuka@cintamani.cz
T:
Černé mýdlo. Slyšeli jste o tachyonové energii?

ZPRAVODAJ

Využijte síly svých snů

Rob McCarter, MS, LPC/NCC         
http://www.lifeenhancementsinc.com
Translation © Turija Kempe, 2002

Art Linkletter vypráví ve své knížce Yes, You Can! příběh, o tom, jak jel s nějakým člověkem, který se jmenoval Walt Disney, na opuštěný pozemek, blízko Anaheimu v Kalifornii. Když se tito muži procházeli po pozemku, Disney začal malovat obrázek tématického parku, který chtěl postavit. Velice podrobně popisoval různé „země“, jako „Země fantazie“ a „Země zítřka“. Linkletter si vzpomíná, jak si během Disneyho popisování myslel, že jeho sen byla fantazie a že lidi neosloví. Smyslem jejich návštěvy bylo, aby Disney umožnil Linkletterovi koupit pozemek obklopující jeho tématický park. Linkletter to mohl obratem prodat obchodníkům s výhledovou zástavbou, kteří tam mohli postavit motely a restaurace. Linkletter nebyl schopen sdílet Disneyho sny a slušně odmítl. Všichni pochopitelně víme, že Disney to nevzdal a vybudoval tam Disneyland. Linkletter odhaduje, že toho dne ztratil na každém kroku, který udělal, přibližně milión dolarů, protože nekoupil Disneyho sen.
Udělal Linkletter chybu? Ne. Sen jednoho člověka není snem druhého. Každý člověk musí objevit a vyvinout svůj vlastní sen a ne sen někoho jiného. Studoval jsem životy úspěšných lidí a zjistil jsem, že všichni měli sny/vize, kterých se drželi a rozvíjeli. Každý z nich s největší pravděpodobností následoval stejný základní proces. Abyste plně využili síly svých snů, musíte:

Vyvinout svůj sen obrazně    (Develop your dream pictorially)
Tak jako se fotografický aparát používá k zaznamenání příjemných vzpomínek, tak také potřebujeme vyvolat obrázek budoucí události. Začněte, že si položíte otázku: “Co opravdu chci?” Budete-li začínat s cílem v mysli, vaše jednání bude v souladu s realizací snu.

Zaostřit a zjemnit svůj sen  (Refocus and Refine your dream)
Druhý krok je zaostřit a zjemnit obrázek natolik, že se stane očividný a jasně definovaný. Tomuto procesu se říká představivost. Dokážete stvořit cokoliv, co si dokážete představit! Jestliže si představíte negativní nebo špatné životní situace, dostanete je. Častokrát je to snazší, než alternativní, optimistické představování si.
Optimistické představování si je vědomý proces živě si v duchu představovat vytoužený sen, až pronikne/zapadne do vašeho podvědomí a začne produkovat výsledky na fyzické úrovni.  

Ožít nadšením  
 (Energize with Enthusiasm)
Entusiasmus (nadšení) je slovo, které pochází z řeckého slova enthousiasmos, což znamená “majíce Boha v sobě”. Asi je to vhodné, neboť schopnost dosáhnout zdánlivě nemožných snů je mimo naši schopnost.
Položte si otázku:
1.  Je můj sen v rámci morálních hranic?
2.  Přinese hledání nebo splnění mého snu větší užitek mně, rodině a/nebo světu?
Odpovíte-li kladně na obě tyto otázky, pak je váš sen hodný entusiasmu. Bez neustálého nadšení svého snu nedocílíte.   

Potvrdit 
  (Affirm It)
Výraz “Klacky a kameny mi zlomí kosti, ale slova mi nikdy nemohou uškodit”, je mýt. Slova mohou zranit a zničit sny.
Slova mohou také naštěstí zahojit a pomoci proměnit sny ve skutečnost. Využijte síly optimistických ujištění k posílení svých snů.

Nenechat se rušit  
 (Minimize distractions)
Nakonec, abyste dosáhli svých snů, nesmíte se nechat vyrušit. Vyrušení je cokoliv, co vám brání ve splnění vašich snů. Abychom byli úspěšní, nesmíme se nechat rušit a musíme se SOUSTŘEDIT na svoje sny. 
SEN / VIZE   (DREAM)
 
Těchto pět kroků se hláskuje jako  „DREAM“ (SEN). Myslíte si, že by Disneyland existoval, kdyby Walt Disney nenásledoval těchto pět kroků? Myslím, že ne, neboť to byl Walt Disney, který řekl: Jestliže o něčem dokážete snít, dokážete to i udělat; nezapomeňte, že to všechno začal myšák“.
Podobně, budete-li následovat tyto kroky, vaše sny se splní. Ukažte mi člověka, který dokáže popsat své sny a já vám ukáži člověka, který řídí svůj život. Na závěr každého dne si položte otázku: „Co jsem dnes udělal k uskutečnění svého snu?“ Dokážete-li zodpovědět tuto otázku citováním pozitivního činu, pak jste na cestě.

KODEX

Hrdě se hlásíme k odkazu Tomáše Bati, který nám slouží jako velký zdroj inspirace. Zde je jenom několik jeho zásadních myšlenek, podle kterých se snažíme řídit a aplikovat v praxi. Pokud se chcete dozvědět více o tomto geniálním podnikateli, můžeme vám vřele doporučit vzdělávací CD-ROM o Tomášovi Baťovi.

"Pod obchodní poctivostí rozumíme, že veškeré strany na obchodě zúčastněné musí být po provedení obchodu bohatší, než byly předtím."
- Tomáš Baťa

"Jde o to udělat z podnikání a obchodu celoživotní zaměstnání, ne pouze příležitost olupovat v něm po několik let lidi a pak se odebrat na odpočinek."
- Tomáš Baťa

"Jsou obchodníci, kteří se velmi namáhají, aby zvýšili svůj zisk.
Měli by mnohem větší úspěch, kdyby se namáhali také přemýšlením,
jak zvýšit zisky svých obchodních přátel a vydělávat s nimi.
Z obchodu, který přináší prospěch jen nám, vyklube se nakonec ztráta i pro nás."
- Tomáš Baťa

"Zásadou mého podnikání jest učinit ze svých zaměstnanců kapitalisty."
- Tomáš Baťa

"Staňte se světovými podnikateli, ať vyrábíte stroje nebo brambory.
Vycházejme z názoru, že celý svět byl stvořen, aby sloužil nám,
a my jsme se narodili, abychom sloužili celému světu.
Dělejme třeba sebenepatrnější věc, ale dělejme ji nejlépe na světě."

- Tomáš Baťa

"Pokládám za svou zaměstnavatelskou povinnost platiti lidem za práci tak, aby ve svých čtyřiceti letech mohli žít z úspor a pracovati s pomocí svého kapitálu a zkušeností a ne ze svých holých rukou."
- Tomáš Baťa

"Žádný podnik nevyroste k velikosti, pokud nevynalezne způsob, jak měnit nádeníky v ředitele."
- Tomáš Baťa

"Ještě nikdy nezbohatl ten živnostník, jehož ústa oplývala pomlouváním a srdce závistí nad úspěchy druhých."

- Tomáš Baťa

Není účelem tohoto článku opisovat stránky NAKLADATELSTVÍ ČINTÁMANI.
Pokusil jsem se vybrat jen několik zajímavostí z jejich obsahu, abyste na vlastní oči viděli, co vás čeká,
až si zvědavě kliknete na adresu:

www.cintamani.cz
Příjemné čtení.

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 30. 12. 2004.