Jitka Dolejšová: Pošli to dál

Rubrika: Publicistika – Doporučení

Jen si to představte: jedna jediná myšlenka a změní celý svět k lepšímu…  

POŠLI TO DÁL

1. Musí to být něco, co lidem opravdu pomůže.
2. Něco, co by sami udělat nemohli.
3. Učiním to pro ně a oni to udělají pro další tři lidi.

Všechno v životě učitele sociálních studií Eugene Simoneta (KEVIN SPACEY) má svůj přesný řád. Každá košile, každá tužka, každá osoba má své přesně vymezené místo. A jak říká stará moudrost, pokud chcete zachovat hladinu jezera svého života neporušenou, potom se pod ní nesmíte nikdy potopit. Dosud se nenašla osoba, která by něco podobného po panu učiteli Simonetovi žádala.

Arlene McKinneyová (HELEN HUNTOVÁ) je svobodná matka, která svůj život jen taktak zvládá. Má dvě zaměstnání a musí se k tomu ještě starat o svého malého syna Trevora (HALEY JOEL OSMENT). Chtěla by pro něj to nejlepší, ale během své nepřítomnosti, kdy se snaží vydělat peníze na bezproblémový chod domácnosti, ho ztrácí ze všeho nejvíc.

Trevor chodí do třídy, ve které Eugene Simonet učí. Jednoho dne se proto stane, že od něj dostane zadání, které zní na první pohled velmi jednoduše a nevinně: podívejte se na svět kolem sebe a opravte to, co se vám nelíbí. Trevor se tohoto úkolu chopí s vervou chlapce jeho věku. Vypracuje na první pohled docela jednoduchý projekt, který známe i v našich krajích pod názvem Pošli to dál. Řetěz štěstí, na kterém se mohou podílet všichni a spravit tak život kolem nás. Celá záležitost však nabere netušené obrátky.
 
Tento film z roku 2000 je žánrově zařazen mezi dramata. Jde o tak výjimečný silný emotivní příběh, že stojí za to ho vidět.
Nyní je k dostání také na DVD.
 
Kontakt: http://www.dvdlife.cz
http://www.dvdland.cz

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 08. 12. 2004.