Július Pataky: Dalajlama, Havel a reflexní terapie

Rubrika: Publicistika – Zajímavosti

CNN přinesla tuto krásnou zprávu:

Bývalý prezident České republiky Václav Havel navštívil Jeho Svatost Dalajlamu v jeho lhasském sídle v Tibetu. Řeč přišla, mimo jiné, i na otázky zdraví a jak si ho dobře udržet po šedesátce. Shodli se na tom, že nejvhodnější metodou k tomu je reflexní terapie, a nejlépe jedna z jejích forem: bosá chůze. Začali tedy běhat bosi po parcích paláce, až to Václav Havel trošku přehnal a v nártu mu něco ruplo. Svoji další cestu po zemích Asie pak musel absolvovat na invalidním vozíčku.
                      
Přiznám se, že upřímně toužím přečíst si nebo slyšet o tom, že Jeho Svatost dalajlama je po dlouhých letech znovu doma. To by pro mě byla jedna z nejpozitivnějších zpráv.

                       

Pojďme tomu trošku pomoci svými představami. Jak víme,
kde se modlí dva za jednu věc, budou jejich prosby vyslyšeny. A co když si hodně čtenářů Pozitivních novin představí dalajlamu doma? K realitě to už bude mít velmi blízko. Vlastně to už bude realita sama v myslích těch, co si to představují.

Pocházím ze Slovenska ze Spišského Podhradia. Žiji se svou rodinou již 18 let v Praze, protože nás sem zavál vítr osudu. Jsme tady šťastní a Češi jsou moc hodní lidé. Ale kdykoliv se mi zasteskne po domově, tak mám možnost se tam podívat. Umím se tedy vžít do toho, co dalajlama cítí, když mu tuhle možnost Číňané vzali.
                                                                        kliknutím na náhled se fotografie zvětší do původní velikosti

                          
                                         

A že zpráva o pochroumané noze pana prezidenta není příliš pozitivní? To je pouze zdání!
Žádný úraz není náhoda. Je pouze logickým vyústěním všech procesů, jak psychických tak fyziologických, které v člověku probíhají. Úraz je z reflexologického hlediska akce organismu pomoci bolesti a dráždění poškozeného místa přivést více energie do odpovídající části těla, aby se mohlo vzpamatovat z potíží. Někdy jsou tyto procesy mimo vědomí člověka, takže ani nevíme, že například slinivka na tom byla tak špatně, že potřebovala okamžitě silnou stimulaci. Ale tělo je moudré a pomůže si samo, pokud do něho příliš nezasahujeme léky nebo operacemi.

                          Více se dozvíte na stránkách věnovaných  REFLEXNÍ TERAPII   
                                                    http://www.patakyovi.cz

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 25. 11. 2004.