Lukáš Nepovím: Boxlakros – Jimi Dlouhý Cup 2007

Rubrika: Publicistika – Fotoreportáže

V Praze Radotíně se ve dnech 20.-22. dubna 2007 uskutečnil Jimi Dlouhý Cup 14. ročník Memoriálu Aleše Hřebeského.

Patří mezi nejprestižnější boxlakrosové turnaje v Evropě. Zúčastnilo se 14 týmů z osmi zemí, mezi nimiž nechyběla ani Česká republika.

Boxlakros je sport s velmi dlouhou tradicí. Pochází z Ameriky, kde se jím bavily indiánské kmeny. Nalezneme v něm podobnost s hokejem.
Ke hře se používá vypletená lapačka na tyči-tzv. "lakroska", tým může mít míček po dobu 30s a hraje se 3x 12 minut. Hra plná rychlosti, akce a kontaktu - Boxlakros.

V Radotíně jsem viděl boxlakros poprvé a překvapila mě velká návštěvnost. Hřiště je podobné hokejovému, za brankovištěm kryté plexisklem, z důvodu bezpečnosti, protože boxlakrosový míček je z velice tvrdé pryže. Častý kontakt hráčů a šance na gól udržovaly diváky v napětí. Akce, ze kterých vzešel gól, byly náležitě odměněny potleskem. Zkrátka atmosféra, jaká má na zápase být.
Jako divák jsem se zúčastnil napínavého utkání mezi Malešicemi a Plzní. Zápas skončil vítězně pro Malešice, které se nakonec probojovaly na velice krásné druhé místo. Před nimi se umístili jen šampióni z Kanady.

A z utkání mezi Malešicemi a Plzní přináším následující fotoreportáž.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto © Lukáš Nepovím

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 10. 05. 2007.