Fotoreportáže

Jaromír Matoušek: Jak jsem fotil jiřičky

Fotoreportáže Publicistika

Tento podzim jsem měl možnost sledovat ve Volyni na dvoře pana Roberta Cardy, drogisty, přípravy jiřiček na dlouhou pouť za teplem a sluncem. Dříve, když jsem viděl ve svém okolí tyto ptáčky, nikdy mě nenapadlo, jak důmyslně si počínají, jak jsou pracovití a pilní. Již od rána, od východu slunce, obsadily dráty elektrického vedení a neustále si upravovaly peříčka a švitořily. Ale to jen do té chvíle, než jedna z nich dala zvukový povel a všechny naráz vzlétly, utvořily obrovské hejno a za velikého a hlasitého křiku utvořily točící se kornout, který se vzdaloval a ztrácel ve výšce i v dálce.

Zdeněk Wachfaitl: Pražský chodec – Procházka na mostě (s doprovodem Ginger a Freda)

Fotoreportáže Publicistika

Kolik zajímavostí nás může potkat nebo si můžeme všimnout jen při obyčejné procházce na mostě. Může to znít jako parafráze na známou historii mající vztah k postavě císaře Františka Josefa I. – Procházka na mostě, ze které se vyvinulo ono Jaroslavem Haškem užívané pojmenování – „starý Procházka“. Historický moment popisující otevření nového mostu pod názvem „Procházka na mostě“ vypovídá formou odstupu nadsázky o tom, co tehdy nebylo pro korunovanou hlavu obvyklé ani běžné. Totiž sestoupit z vozu či kočáru a jít pěšky jako každý druhý občan – třeba právě přes most.

Lukáš Nepovím: Takový normální maratónský den

Fotoreportáže Publicistika

Sobotního dne 12.5.2007 byl zahájen na Václavském náměstí v Praze WOLKSWAGEN MARATONSKÝ VÍKEND jako každý rok doprovázený MARATON MUSIC FESTIVALEM. A tohoto krásného slunečného dne jsem maratón navštívil. První rozběh nazývaný Caddy City běh 8 km začínal ve tři hodiny odpoledne. Hezké počasí a program tvořený tanečníky samby, domorodými tanci za doprovodu perkusí a dalšími umělci, dotvářel uvolněnou atmosféru.

Luděk Horký: Zvu vás do Českého ráje

Fotoreportáže Publicistika

Název oblasti Český ráj je vskutku pro tuto lokalitu výstižný. Nenalezneme zde ráj v nebi, který možná navštívíme pouze jednou za život, ale nalezneme zde ráj na zemi, který můžeme navštěvovat kdykoli. Jsou však tací, kteří se s tím nesmíří – je to pro ně málo, a tak se sem pro jistotu raději rovnou nastěhují, aby vše měli pěkně na dosah. Kdo se vydá na návštěvu Českého ráje třeba vlakem, bude mít dobrodružství vskutku na celý den. Pojede-li někdo například z Liberce, bude mít třeba ještě to štěstí, že se sveze až do České Lípy pěkným moderním vlakem.

Zdeněk Wachfaitl: Den krásných aut na zámku Berchtold v Kunicích

Fotoreportáže Publicistika

V sobotu 27. 9. 2008 v dopoledních hodinách postupně přijíždělo z  ondřejovského Posázavského klubu historických vozidel a z Veteran Car Clubu z Prahy do zámeckého parku v Kunicích na 80 veteránů – automobilů a 30 veteránů – motocyklů. Bylo zde možno vidět řadu unikátních automobilů zejména pak vozy Rolls&Royce, Jaguár, slavnou kunickou Bedelii a také celou plejádu vozů Aero, Tatra a Škoda.

Lukáš Nepovím: Boxlakros – Jimi Dlouhý Cup 2007

Fotoreportáže Publicistika

Boxlakros je sport s velmi dlouhou tradicí. Pochází z Ameriky, kde se jím bavily indiánské kmeny. Nalezneme v něm podobnost s hokejem. Ke hře se používá vypletená lapačka na tyči-tzv. "lakroska", tým může mít míček po dobu 30s a hraje se 3x 12 minut. Hra plná rychlosti,akce a kontaktu - Boxlakros.

Jiří Heller: Sběratelé autogramů se setkali na Novotného lávce...

Fotoreportáže Publicistika

V sobotu 29. března 2008 se uskutečnilo v sídle Českého svazu vědeckotechnických společností, na Novotného lávce v Praze, jarní setkání KSA - Klubu sběratelů autogramů. Setkání se zúčastnilo více než dvacet osobností z oblasti kultury a sportu. O jejich autogramy se zajímalo značné množství členů Klubu.

Zdeněk Wachfaitl: Sraz MBX 2009 Mladá Boleslav

Fotoreportáže Publicistika

Sraz MBX 2009 v sobotu dne 1.srpna 2009 v Mladé Boleslavi se stal setkáním 21 automobilů MBX a dalších několika vozů řady MB. Československá legenda šedesátých let – dvoudveřový model MBX, který je dodnes technicky i sběratelsky ceněný nejen u nás, ale i v zahraničí. Snímky z Mladé Boleslavi vyvolávají opravdovou nostalgii ve stylu Abbey Road.

Jiří Heller: Two voices - Neodolatelné hlasy Edity Adlerové a Jany Rychterové...

Fotoreportáže Publicistika

Jana Rychterová je šansonierka, Edita Adlerová operní pěvkyně. Zpěvačka vlastních písní potkala mezzosopranistku, která zpívala v české opeře Carmen jako nejmladší. Hlasy naprosto odlišné, zprvu by se zdálo, a pokud bychom řekli, že nesourodé, nebyli bychom daleko od pravdy. Leč, pouze na první pohled, leč, pouze z předpojatosti takový názor.

Hudební festival Beautiful Days 2006 (1)

Fotoreportáže Publicistika

Jakýsi člověk mne zavolal. Mně neznámého jména. Na mobilní telefon. Jeden teplý červencový den. Blahopřál mi k výhře. Prý jsem správně tipoval počet návštěvníků koncertního turné skupiny Divokej Bill. Ano, byl jsem na jaře na jejich koncertu v Písku. A že prý jsem vyhrál vstupenku na hudební festival. Na festival Beautiful Days. Srpen 2006 v jižní Anglii. A také letenky a odvoz z letiště na místo festivalu.

Jitka Dolejšová: Pražské věže nahoru a dolů aneb Stojím vysoko, vidím daleko

Fotoreportáže Publicistika

Počasí v první polovině letošního března je nestálé, rozmarné a vachrlaté, sluníčko stydlivé a zubaté, vítr vlezlý a ledový, při focení mrznou ruce, ale když už se člověk rozhodne „jít jaru vstříc“, nemůže se přece nechat odradit. A tak šup po schodech pražských věží nahoru, užívat si výhledy na Prahu, i když stromy ještě dřímají a teploměr se klepe zimou někde těsně nad nulou, a pak zase dolů, s vědomím, jaké je to naše hlavní město v každém období pohádkové…

Pavel Pávek: V Evropě jsou jen dvě místa, jako je Dubá

Fotoreportáže Publicistika

Z nádraží vyrazíte po proudu řeky Sázavy a sledujete žlutou turistickou značku. Patrně budete, stejně jako my, chvilku litovat chataře, kterým nad střechami  duní tisíce aut. Přes  půvabné údolí vede most a na něm dálnice E 55… Po pár krocích je však již ta hrůza za vámi, minete další chaty a jste jakoby mimo civilizaci.

Jaromír Matoušek: Jak jsem fotografoval kosatec sibiřský

Fotoreportáže Publicistika

Je začátek června. Brzy zrána. Praha se ještě noří do hluboké tmy. Usedám se svou ženou do plně naloženého auta. Najde se tu všechno, oblečení do pohody, ale také do nepohody, počítač, mapy, průvodce, jídlo, pití, dalekohled, nůž, poznámky… Ale především fotovýbava. Do poslední chvíle mám nepříjemný pocit, že jsem něco zapomněl. Je toho hodně, co fotograf musí mít při sobě – fotoaparát, objektivy, karty, baterie, blesk, různé kabely, nabíječky, databanku, stativ…

Jitka Dolejšová: Kultura na dosah ruky – Terakotová armáda

Fotoreportáže Publicistika

Zajímavý nápad měli organizátoři výstavy Terakotová armáda – umístili ji totiž do prostor pražského obchodního centra Eden. Samozřejmě, že vystavena byla jen malá část tohoto mauzolea, které patří k největším a nejbohatším na světě – rozloha mauzolea je 46 km čtverečních, a jenom terakotová armáda by zabrala plochu přibližně 5 fotbalových hřišť.

Kristýna Loužecká: Hrubšice 2011 – Workshop Jessicy Horváthové

Fotoreportáže Publicistika

11. Workshop v Hrubšicích byl pro mě životní zkušeností. Dva týdny jsme se učili jak správně mluvit, zpívat, pohybovat se a provádět celou řadu zajímavých aktivit. Pochopila jsem, jak je důležité, že už z pouhého pohledu člověk vyzařuje svou duševní pohodu i fyzickou energii. Takoví lidé jsou výjimeční. A právě tady jsme této zásadě porozumněli.

Jan Řehounek: Šestnáctá Mateřinka opět nadchla

Fotoreportáže Publicistika

Již šestnáctý ročník finále celostátního festivalu pódiových vystoupení mateřských škol Mateřinka proběhl v pátek a sobotu 6. a 7. května ve Sportovním centru v Nymburce. Na oba festivalové dny zaplavily sportovní centrum stovky dětí z mateřských škol z celé republiky. Jednotlivá vystoupení byla vybrána ze třinácti oblastních kol. V pátek 6. května vystoupilo v odpoledním komponovaném programu třináct školek – z Nymburka, Kunčic pod Ondřejníkem, Toužimi, České Lípy, Boskovic, Sokolova, Karlových Varů, Liberce, Kolína, Loun, Turnova a Žatce.

Pavel Loužecký: Už jste viděli dinosauří park?

Fotoreportáže Publicistika

Pokud náhodou nebudete mít co dělat a rodina vás bude mořit, že chtějí jet někam na výlet, pak mám pro vás skvělý tip: DINO PARK v Plzni. Já jsem ho absolvoval se svojí rodinou a věřte - STOJÍ TO ZA TO! DinoPark je součástí Plzeňské ZOO. DinoPark je součástí Plzeňské ZOO, ale můžete ho navštívit i samostatně. Hned u vchodu vás čeká první překvapení (navíc se zvukovými efekty)

Pavel Loužecký: Čapkova Strž

Fotoreportáže Publicistika

Máte-li zájem o tip na zajímavý výlet, mohu vám vřele doporučit návštěvu PAMÁTNÍKU KARLA ČAPKA ve Strži nedaleko Dobříše. Nechci se rozepisovat o památníku našeho literárního velikána, přestože výstavní prostory jsou velmi zajímavé a poučné (to už přede mnou udělali jiní mnohem lépe, a já bych se nerad opakoval) - odkaz na informace o památníku najdete na konci článku.

Jitka Dolejšová: Národní památník na Vítkově

Fotoreportáže Publicistika

Památník byl jako Památník Národního osvobození vystavěn v letech 1929–1938 k poctě československých legionářů; znovu byl upravován a doplňován po skončení 2. světové války, protože bylo nutné připomenout druhý protifašistický odboj. Po roce 1948 začal sloužit státní ideologii a k propagaci režimu. Byli zde pohřbeni významní představitelé Komunistické strany Československa.

Celkem se zde nachází 61 článků

Další strana »