Lukáš Berný: Nové stránky o divadle Semafor a práci Jiřího Suchého

Rubrika: Publicistika – Doporučení

Před pár dny byly spuštěny nové stránky o divadle Semafor a všeobecně i o práci Jiřího Suchého. Najdete je na adrese www.semafor.wdr.cz  Vytvořil jsem je poté, co jsem zjistil, že na internetu prakticky není web, který by tuto legendu nějak podrobněji zpracoval. Dosud existovaly jen oficiální stránky divadla, ale tam lze najít prakticky jen aktuální program divadla a profily současných herců. Jediné další stránky jsou sice sympatické, ale "zamrzlé" stránky emigranta Vladimíra Trčky.

Tyto nové stránky budou mapovat jednak veškeré současné dění (nejen program divadla, ale i práci Suchého – vydávání CD, knih, výstavy, rozhlasové pořady apod.), jednak také podrobně mapovat historii divadla. Naleznete tady dosud nikým nezpracovanou detailní diskografii všech písní, na kterých se podílel Suchý nebo Jiří Šlitr (jde řádově o stovky desek). Specielně její zpracování trvalo několik let. Další přednosti nového webu: profily všech osobností, které se divadla nějak dotkli (málokdo si dnes uvědomí, že v tomto divadle nezačínali jen lidé jako Karel Gott, Waldemar Matuška nebo Eva Pilarová, ale i umělci jako Anna K., Leona Machálková, Tomáš Trapl nebo Bohuš Matuš), najdete zde široký přehled knih, které se Semaforu, J. Suchého nebo J. Šlitra týkají, stejně tak filmů, na kterých se podíleli. Ani tyto oblasti nebyly doposud tak podrobně zpracovány. 

Zajímavostí od září jistě bude i to, že pan Jiří Suchý přislíbil osobně na stránky přispívat krátkými úvodníky.

A zbývá dodat, že jsem na web dal i odkaz na vaše stránky, protože vím, že je zde dlouhá řada textů od bratrů Suchých i od J. Molavcové.

Lukáš Berný
www.semafor.wdr.cz

Copyright © Lukáš Berný, www.semafor.wdr.cz

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 19. 08. 2007.