Ondřej Suchý: BLESK? BLEEE… aneb Další výpad proti Dádě Patrasové (VŠECHNO JE JINAK!)

Rubrika: Publicistika – O slavných lidech

 V rubrice VŠECHNO JE JINAK! umožňují Pozitivní noviny známým osobnostem bránit se
proti lžím, pomluvám, nepravdivým nebo zkresleným tvrzením, které o nich otiskla média.
Veškerá vyjádření dotyčných osob jsou výhradně jejich vlastním dílem a v Pozitivních novinách jsou otištěna exkluzivně v plném znění bez jakékoli cenzury redakce.
Pavel Loužecký
vydavatel Pozitivních novin

Své příspěvky do této unikátní rubriky mohou veřejně známé osobnosti zasílat na adresu:
redakce@pozitivni-noviny.cz,
stejně tak mohou zasílat na stejnou adresu své ohlasy k tomuto článku čtenáři. Seriózní ohlasy budou otištěny přímo pod článkem a rovněž v rubrice
OHLASY.
Redakce si vyhrazuje právo neotisknout ohlasy hrubé, urážlivé, nenávistné a nicneříkající.

Ráno v osm hodin jsem si přečetl tuto hrůzu na:

http://bleskove.centrum.cz/celebrity/clanek.phtml?id=36892  

V půl deváté mi dorazil první email:

Dobrý den, pane Suchý,
omlouvám se, že Vás takto otravuji, ale četla jsem dnes článek o Dádě Patrasové, že prý vystupovala v Prostějově opilá, musí to být hrozná pomluva. Lidi jsou strašně zlí, pokud jsou normální tak přece musí vědět, že paní Patrasová má zdravotní problémy s krční páteří a určitě musí mít velké bolesti. Bere určité léky proti bolesti a lidi by jí měli spíše obdivovat za to, že vystupuje i když má problémy s krční páteří, a ne pomlouvat. Proti lidské blbosti a závisti se ale nedá asi nic dělat.
Jestli máte možnost, tak prosím vyřiďte paní Patrasové, že jí moc obdivuji, a že ať si z těch pomluv nic nedělá, protože jí nikdo takový, kdo jí pomlouvá, nestojí za to, aby se trápila, ať myslí na ty, kdo jí mají rádi, a na ty, co hnusně pomlouvají, ať se vykašle.
Nejspíš si řeknete, že mě do toho nic není, ale tohle mě strašně štve. Napsala bych přímo paní Patrasové, ale nenašla jsem nikde na internetu žádný e-mail, na který bych jí mohla napsat, a proto jsem si dovolila oslovit Vás, protože jste o paní Patrasové na internetu moc hezky mluvil, tak si myslím, že patříte k jejím kamarádům a ne k těm druhým.
Ještě jednou se omlouvám za otravování po internetu. Přeji Vám hezký den, mnoho pracovních úspěchů a žádné hnusné pomlouvače.
Blanka Čiháková

Na to jsem poslal SMS Dádě. Její odpověď byla deprimující:

„Lžou a likvidujou. Pravda je taková, že jsem měla prášky na páteř, což je všechno v té tiskové zprávě, co Ti přijde. Děkuji Tobě i té paní za pomoc, že za mě bojujete. Blesk mě ničí se zamindrákovanejma lidma. Pa. Dáda.“

Ve 12:30 hod. přišla tato tisková zpráva:

V Praze dne 21.11.2007

Tisková zpráva k vystoupení p.Patrasové v Prostějově dne 17.11.2007

Dne 17.11.2007 v Prostějově (Společenský kulturní dům) uskutečnila paní Patrasová své první vánoční představení pod názvem „Vánoce s Dádou“, které začínalo v 15.00 hod a trvalo cca 90 min.
Paní Patrasová byla na místě ve 14.00 hod. v doprovodu svého manžela a manažera F.Slováčka. Po vystoupení vznikly spekulace od jistých návštěvníků (maminek) o tom, že paní Patrasová byla ve stavu, ve kterém by neměla vystupovat. Byla nařčena z toho, že před vystoupením požila alkohol.

Vše je pouze iniciativa jisté paní Katky přezdívané (zdroj: podnikatel z Prostějova, který se též představení zúčastnil) „Šílená Katka“, kterou v Prostějově zná většina obyvatel a je známá tím, že vždy jen vyvolává schválně konflikty, aniž by měla důvod. Na základě těchto nepravdivých informacích do toho zatahuje i jiné osoby, kteří se představení nezúčastnily.
Nutno podotknout, že paní Katka si v polovině představení nechala vrátit vstupné, odešla do šatny pro kabáty a vrátila se zpět do sálu a navíc se ještě zúčastnila autogramiády, která trvala cca 45min a své dítě nechala s paní Patrasovou fotografovat, což potvrdily i ostatní maminky, které byly přítomny.

Paní Patrasová trpí bolestmi páteře a zvýšeným prolaktinem už několik let. Vše je způsobeno tím, že v mládí provozovala závodně sportovní gymnastiku.
Týden před prvním Vánočním představením byla u svého lékaře ve Vinohradské nemocnici, který ji předepsal novou léčbu, se kterou souvisejí i nové léky, což není pro paní Patrasovou veřejným tajemstvím a vyšetřující lékař je ochoten poskytnout vyjádření… Paní Patrasové byl předepsán lék MYOLASTAN, který je na páteř a slouží hlavně k uvolnění svalu. Jako každý lék má i tento vedlejší účinky, což v tomto případě jsou: únava, ospalost, zmatenost.
Tímto problémem trpí více umělců, kteří v mládí sportovali. O tomto léku je známo, že si musí na organismus zvyknout. Doba je zhruba 14 dní. Každý organismus tento lék snáší jinak.
V případě projevu paní Patrasové nesl nemilé následky a na tomto základě si ho v neděli, kde měla vystoupení v centru NIVA, nevzala a na základně komentářů ze soboty i celkově trochu představení poupravila, jako to dělá vždy, když jsou k představení komentáře. Snaží se vyjít vstříc všem divákům.
Paní Patrasová nechtěla představení odvolat. Místní děti se na ní těšily a nechtěla je zklamat. Každopádně do představení dala vše i přes veškeré bolesti a komplikace.

Vánoční turné není ohroženo a bude plně pokračovat podle scénáře. Je nutno se zmínit, že byla vyvěšena informace o zákazu focení a pořizování video dokumentů, což bylo vyvěšeno všude v areálu, a je to tak standardní postup na každém představení.
V případě zájmu můžeme doložit komentáře ostatních návštěvníků.

MUSIC MODEL TRUST, spol. s.r.o.
(agentura zastupující paní Patrasovou)

Nebudu se k tomu vyjadřovat jinak, než konstatováním, že můj den nezačal dnes vesele. To se mi ovšem stává v poslední době stále častěji. Ještě, že mám vzápětí možnost si např. náladu trochu vylepšit prohlížením příjemných příspěvků v Pozitivních novinách!

Dnešní zprávu o Dádě Patrasové zveřejňuji nejen pro to, že mám jmenovanou upřímně rád už dobré tři desítky let a jsme velcí kamarádi, takže ji vždycky a všude bráním, ale i proto že vím, co všechno jsou ji schopni udělat lidé, kterým zrovna nevyhověla v něčem, co od ní požadovali.
Ondřej Suchý

Foto © archiv autora

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 22. 11. 2007.