Ondřej Suchý: Lupino a Anička Barbora Škrlová

Rubrika: Publicistika – J+O Suchý

Venku prší. Je šedivo, nevlídno, smutno. Burzy si zoufají, někde vládne zase blbá nálada. Občas někde padne slovo recese, které já si vykládám ovšem zcela jinak, než jako „pokles reálného hrubého domácího produktu“. Recese, kterou mám na mysli a kterou mám rád, je mnohem užitečnější. Zde je příklad:
Máme inteligentního pejska. Je to pražský krysařík, jehož celé jméno zní Cardinal Nermin Lupino III. Ne, to ještě není ta pravá recese. Tu provádím až tehdy, chci-li Lupina pobavit. Vím, že nemá rád píseň, kterou napsal kdysi můj bratr s Jiřím Šlitrem – Docela malý blbý psíček. Ta se u nás nikdy nehraje. Hrají se ovšem různé hry. Ponejvíc se nám daří hry recesní.
Tak například na sklonku léta jsem si všiml, že Lupina, který se zajímá o veškeré dění u nás i ve světě, zaujala během jeho doposud krátkého života (1 a ¾ roku) osoba, kterou zná dnes už celý národ. Lupino neví, co ta osoba provedla. Lupino ani neví, proč se jí říká Anička, jindy Barbora a jindy Adam. Lupino se ovšem rád baví a rád si hraje. Snažím se mu občas vyjít vstříc. A tak také vznikla tato náhodná série tří fotografií, na něž kamarádka naší rodiny Hanka Spurná zachytila svým fotoaparátem chvíle, kdy jsem si před Lupinem zrovna hrál já, zatímco on se bavil.
Příště už to bylo zase naopak, ale to nikdo nefotografoval.
Ptáte se, proč to zde všechno píšu a předvádím fotky z letošního léta?
Inu proto, protože venku prší, je šedivo, nevlídno, smutno, burzy si zoufají a někde vládne zase ta blbá nálada, proti které – jak víme - jest nutno stále bojovat…

 

OHLASY NA ČLÁNEK

OHLAS: Nostalgický úsměv přes celou drštičku – aneb
 
Na dobře položenou otázku se dá upřímně a vstřícně odpovědět, čímž také může vzniknout reálně stoupající a v mnohém zajímavá polemika.
Za dobře položenou - považuji tuhle otázku pana Ondřeje Suchého: „Ptáte se, proč to zde všechno píšu a předvádím fotky z letošního léta?“
 
Milý pane Ondřeji Suchý a ještě milejší Mistře, odpovím Vám, Vámi již publikovanou odpovědí v PN:
„Vše, co se dnes distancuje od negativního světa, který nás obklopuje, je užitečné a potřebné.“
 
Píši tenhle ohlas na Váš článek a sic venku prší, je nevlídno a šedivo, tak věřte, že blbou náladu rozhodně nemám a z podstatné části je tomu i díky Vám.
Vždyť se jenom podívejte, co všechno potřebné jste pro nás vytvořil, a to si vybavuji pouhý zlomek Vašich užitečných aktivit.
 
 
Z nostalgické chaloupky Ondřeje Suchého - GALERIE: zvukové soubory z natáčení
 
 
 
 
Svět je chlív , ale je tady hezky .... - Josef Fousek: Totalitní štěnice
 
A to jsem ani ještě nezačala psát o Vašich knížkách, které jsou v knihkupectvích zcela vyprodané a v knihovnách beznadějně rozpůjčené.
Pracujete velmi pilně a umíte si najít čas i pro čtenáře Pozitivních novin, za což Vám patří moje „reálně stoupající“ poděkování.
 
E-mailový důkaz:
Omlouvam se Vam touto automatickou odpovedi za to, ze nemohu okamzite reagovat na Vas email, ze na mobil mi lze jen posilat sms a ze nemohu prijimat neohlasene navstevy. Vse zacnu napravovat az po te, co odevzdam tento mesic novou knizku a zpracuji pro rozhlas dve Nostalgicka muzea zabavy. Zanevrete-li na mne - bude mi to lito, ale to je asi tak jedine, co se muze stat.  Dekuji vam za pochopeni a mejte se moc hezky!
Ondrej Suchy.
 
Dárek k nostalgickým narozeninám – ozvučeno: Josef Fousek - Je mi dobře s těmi….
 
Přeji Vám, Vaší paní Johance a Cardinalovi Nerminovi Lupinovi III., ať je vám tuze dobře i ve společenství všech spolupracovníků, autorů a čtenářů Pozitivních novin
 Vaše věrná posluchačka a vděčná čtenářka

Anastázia Mahovská z Mladé Boleslavi
28.10.2008

Foto © z archívu Ondřeje Suchého

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 28. 10. 2008.