Jana Janoušková: Tajemno, kouzla a věci mezi nebem a zemí mě zajímaly od malička

Rubrika: Publicistika – Zajímavosti

Přeji krásný den
a zdravím všechny čtenáře Pozitivních novin.

Jmenuji se Jana Janoušková, zabývám se výklady z karet, bylinkářstvím a dívám se na auru a čakry klientů.
Tajemno, kouzla a věci mezi nebem a zemí mě zajímaly od malička, kdy jsem jako každé dítě věřila na víly a na zázraky a že všechno dobře dopadne.
Jak člověk dospívá, přibývají mu starosti a problémy.
Zdá se mi, že někdy zapomínáme na své dětství a přestáváme věřit v dobro a v kouzla.
Já jsem se k této víře vrátila v době, kdy mi bylo nejhůř. Začala jsem se dívat do karet a zkoumat je. Hledala jsem v nich odpovědi na svoje starosti, co mám dělat a jak to mám všechno řešit.
Čím více jsem se karet ptala na otázky, tím více jsem věřila, že mi opravdu radí.
Začala jsem s mariášovými kartami, a i když z nich už dnes nevykládám, byl to první impuls, kdy mi karty přirostly k srdci, kdy jsem v sobě ucítila něco zvláštního, díky čemuž jim rozumím a cítím z nich, co mi chtějí říci.
Pak jsem přešla na tarotové karty, které mě naučily rozumět duši lidí, jejich strachu, obavám, ale i radostem, abych se na daný problém dokázala podívat z více úhlů. Pak se totiž každá situace daleko lépe řeší.
Asi před dvěma lety jsem objevila karty Lenormand, které mě oslovily nejvíce, a proto vykládám hlavně z nich. U kartářky-vědmy je nejdůležitější, aby pro svůj výklad měla to, s čím spojí svoji duši, z čeho cítí souznění. Pak je výklad správný a je jedno, jestli jsou to karty, křišťálová koule nebo kyvadlo.
Když jsem začínala, vykládala jsem karty kromě sebe jen svým známým a přátelům. Postupně jsem získala jistotu v tom, co dělám, a začali přicházet první klienti.

 

Co mě nejvíc potěší?

Určitě zájem o moji práci. Já tomu říkám poslání. Cítím, že mi byl dán dar, jehož prostřednictvím mám pomáhat lidem, a děkuji za to.
Když si s klienty povídám a vidím, jak se jim ulevilo, třeba jen proto, že se mají komu svěřit, komu se vypovídat, že se taky někdo zajímá o jejich starosti, tak je to pro mě velká odměna. Tvrdím, že vždycky existuje nějaká cesta a vždy se dá něco dělat. A tuto odpověď hledám.
Také je pravda, že všechno má svůj důvod, a i když se nám to někdy nezdá a zlobíme se, nebo nás bolí to, co nás potkalo, tak po čase zjistíme, že nám to většinou přineslo něco dobrého nebo nás to nasměrovalo tam, kam bychom jinak nešli.
Jak to myslím? Měla jsem například klientku, která žila už mnoho let v manželství. A i když měla s manželem problémy, byla přesvědčená, že je to na celý život. Muž ji však nečekaně opustil a nechal ji samotnou s dětmi a bez prostředků. Muselo to být pro ni hrozné období a určitě přemýšlela, proč se to stalo právě jí.
Ale tato událost ji donutila k tomu, že si udělala kvalifikaci ve svém oboru, začala soukromě podnikat, a dnes sama uznává, že si nikdy neuvědomovala svoji cenu, že bez rozchodu s manželem by nikdy nebyla tak samostatná jako dnes.
Z toho plyne, že i negativní události s sebou někdy přinesou pozitivní věci. 

 

Začněte mít rádi sami sebe

Velmi často říkám svým klientům, aby začali mít rádi sami sebe, aby si uvědomili svoji cenu, to, že každý člověk je důležitý, že každý z nás má na světě své místo.
Když se naučíme mít rádi sami sebe, dokážeme uznat svoje chyby, ale také si uvědomit svoje klady, a vztahy mezi lidmi budou daleko lepší a upřímnější. A to si určitě přejeme všichni - aby nám bylo dobře na zemi.

Když pracuji s kartami, odpovídám buď na jednu konkrétní otázku, nebo dělám velký výklad, kdy se věnuji všemu: práci, vztahům, bydlení, dětem, rodičům, penězům, prostě všemu, co je kolem nás. 
Je velmi důležité pochopit, co je to výklad karet, co si z toho vzít a jak to chápat. Já jsem pouze prostředník mezi vámi a kartami. Nahlížím do budoucnosti, ale určitě to neznamená, že vám nalinkuji budoucnost a že právě tak to musí být.
Já vám řeknu hlavně to, kam v dané oblasti právě směřujete tím, jak se chováte nebo rozhodujete, a vždy se ve výkladu objeví důležité věci, ať už se týkají čehokoli. Varují vás, pokud byste si v něčem svým rozhodnutím mohli ublížit, nebo naopak podpoří vaše rozhodnutí jako správné.V kartách najdete odpovědi na vše. Není otázka, na kterou se nedá zeptat. Všeobecně výklad ukazuje budoucnost a vždy radí pro dobro klienta. Je potřeba jej chápat jako radu, podporu v tom, co právě děláme.
Je potřeba si také uvědomit, že nic nepřijde samo a že pro jakoukoli změnu musíme něco udělat. Některé věci jdou změnit, zmírnit, ale někdy se i musíme smířit i s tím, že minulost nejde vrátit. Co se stalo, to už nezměníme, ale když dokážeme s problémy bojovat, tak budeme připraveni jít dál a prožít plnohodnotný život.
Takto já chápu výklad, takto ho i prezentuji a cítím, že je to správné.
Mně samotné karty pomohly a dovedly mě až tam, kde jsem teď, a proto se o to chci podělit i ostatními. Věnuji tomu většinu času, aby měl každý šanci najít tu svoji správnou cestu a dokázal život prožít a zvládnout vše kolem sebe.

Bylinky jsou sluníčka naší duše

Ke kartám neodmyslitelně patří bylinky, které jsou takovými sluníčky naší duše. 
Také bylinky mi velmi pomohly, když jsem byla nemocná a nevěděla jsem, co s tím. Začala jsem je studovat a užívat, a své potíže jsem si postupně vyléčila. Od té doby se na rostlinky a bylinky dívám s úctou, protože příroda dobře ví, co dělá, když je nechává růst kolem nás. Proto i bylinkám věnuji svůj čas a radím svým klientům, co a kdy je třeba užívat.
U bylinek je důležité vědět, jakou rostlinu použít, v jaké množství a jak dlouho by se měla užívat. Proto je nutné se nejprve poradit, než nějaké bylinky začnete užívat.

Aura a čakry

Zmínila jsem se také, že u svých klientů sleduji jejich auručakry, pokud to situace vyžaduje nebo když si to klient přeje. Je to vlastně naše energie kolem nás a v nás. 
Není-li všechno v pořádku - a teď nemyslím jen zdravotně - ovlivní to energii určité oblasti. Proto si někdy připadáme unavení, i když jsme odpočívali, nemáme dobrou náladu, i když nás nic netrápí, nebo se nedokážeme donutit jít udělat určitou věc, máme strach a nemůžeme se ho zbavit. Tohle všechno se projeví v našich energetických centrech - čakrách - a je potřeba to napravit, abychom se cítili líp.

Pokud máte starosti, trápí vás nějaké rozhodnutí, bojíte se co bude dál, řešíte svůj vztah s partnerem, hledáte práci nebo potřebujete vyřešit otázky kolem peněz, nebojte se na mě obrátit.
Na jednu konkrétní otázku Vám odpovím hned, a pokud máte složitější problém nebo byste chtěli velký výklad karet, poradit se o bylinkách nebo o své auře a čakrách, tak se prostřednictvím emailu určitě domluvíme.

Můj e-mail je: poradna.jana@email.cz, kam můžete psát své dotazy.

Přeji všem krásný den, sluníčko v srdci a radost do duše.

Vaše
kartářka Jana

Foto © archiv autorky

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 25. 03. 2010.