Pavel Loužecký: Je libo zpětné zrcátko do auta za šest tisíc nebo raději za stovku?

Rubrika: Publicistika – Doporučení

Tak si představte, že se mi podařilo urvat v mém autě značky Felicie vnitřní zpětné zrcátko. Řeknete si - a v čem je problém? Nalepíš ho zpátky a je po vtákách. Jenže!!! 
Koupil jsem si na to speciální lepidlo – bratru za 170 káčé – vyrobené přímo pro tento účel. Ruka mi mohla upadnout, když jsem to tam na tom skle čtvrt hodiny držel .... a stejně to bylo druhý den dole.
 
I vtrhl jsem natěšeně do odborného servisu s vizí, že zde mi to prokleté zrcátko určitě odborně přilepí, když já jsem na to „levý“. Pan odborník nejmenovaného firemního servisu Škoda se šel poradit s dalším odborníkem, načež přišel a pravil: „Tak to, milej pane, nejde spravit. To už tam nikdy nepřilepíte!“  Na moji otázku: „A co s tím tedy mám dělat?“ mi s úsměvem sdělil, že jediná šance je vyměnit celé přední okno i s novým zrcátkem – bratru za šest tisíc!
Zdrceně jsem se odpotácel ze servisu s poměrně jasnou myšlenkou, že to raději svrhnu auto do Vltavy, než abych dal za nové zrcátko šest tisíc!

Týden jsem hledal po všech čertech různé alternativy, pokoušel jsem se připevňovat na okno různá provizorní „zpětná monstra“, abych nakonec skončil u obvolávání různých prodejen autodílů – samozřejmě vše bez úspěchu.
Už jsem se pomalu smiřoval s tím, že snad budu raději jezdit bez zrcátka, když tu mě napadlo naklepat do internetového Google heslo AUTOSKLO.
Po chvilce hledání se vyloupla sympatická adresa AUTOSKLO KRČ, a vzhledem k tomu, že pražskou Krč znám, pojal jsem k tomu ihned důvěru a vytočil telefonní číslo.
Jaké bylo moje překvapení, když mi majitel servisu navrhl, abych přijel hned, že to bude na počkání hotové. Nevěřil jsem sice, ale na danou adresu jsem promptně odfrčel.
 
A divil jsem se ještě více, když byla celá oprava skutečně za čtvrthodinku hotova, a na otázku CO ZA TO? (vysvobození, radost ze života, nadšení a jiné požitky) jsem se dozvěděl, že to dělá celých 100 korun!  Věřte nebo ne, tento autoservis v osobě svého majitele mi ušetřil celých 5.900 Kč, které by jinak spolkl odborný servis Škoda za zbytečně nové sklo!
Nota bene – když jsem majiteli servisu sdělil, že ve Škodovce za výměnu předního skla účtují 6 tisíc, tak se smál a pravil, že když se mi stane něco se sklem, tak mi ho se vším všudy vymění za 1800 Kč!!! Troufl si dokonce tvrdit, že všechna originální skla do různých aut vymění minimálně o třetinu levněji, než jiné servisy, a dokonce až o polovinu levněji, než servisy značkové!
Musím říci, že mu po vlastní zrcátkové anabázi DOČISTA VĚŘÍM! 
 
A tak jen otázka na okraj: Přátelé, motoristé!  Věříte tomu, že my, jako řadoví zákazníci, platíme při návštěvě odborného autoservisu minimálně třetinu z ceny za „bílé límečky personálu a nablýskaná skla prodejen“?
No nic. Slíbil jsem majiteli AUTOSKLA KRČ, že o něm napíšu do POZITIVNÍCH NOVIN, a z neskonalé vděčnosti tak rád činím.
A vám vřele doporučuji – potká-li vás nehoda předního či kteréhokoli jiného skla vašeho vozu – neváhejte a podívejte se na internetovou adresu www.autosklokrc.cz nebo rovnou zavolejte na telefon 241 440 922 či mobil: 603 551 605 a domluvte se přímo s majitelem. Mohu vám to vřele doporučit - i s pečetí ZÁRUKY KVALITY.

Kontakty:  www.autosklokrc.cz

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 19. 10. 2005.