Pavel Loužecký: Pivo pro zdraví, krásu a inteligenci

Rubrika: Publicistika – Zajímavosti

Pánové, nastražte uši! Konečně pro vás máme pádné a neoddiskutovatelné argumenty pro nesmlouvavé manželky. Už i odborníci na slovo vzatí nedávno na svém sympoziu ve Vídni potvrdili, že mírné popíjení piva posiluje zdraví, krásu a inteligenci!!! Navíc prý tato bohulibá činnost snižuje riziko mozkové a srdeční mrtvice, působí proti osteoporóze, tvorbě ledvinových kamenů, má antibakteriální účinky a pivo dokonce dokáže nahradit lék aspirin. To je prostě k neuvěření.

Na inteligenci pivařů má spousta lidí jasně vyhraněný názor. Ani vy byste se při setkání s vesele ojíněným „pivním strýcem“ neodvážili tvrdit, že se mu právě zvýšilo jeho IQ o 3,3 bodu (kdyby to byla „pivní teta“, tak jen o 2,5 bodu). Odborníci tvrdí, že je tomu tak.
A ještě jedna dobrá zpráva na závěr. „Pivní pupek“ prý není z piva! Dokonce i abstinenti a pijáci vína pupkatí mnohem více, než pivaři. Rozhodujícím faktorem pro „úspěšné pupkatění“ není pivo, ale váš celkový životní styl. Takže chce to hodně vysedávat v oblíbené hospůdce, rozvážně se pohybovat, být neustále v klídku dobře naladěn, a především: každý den urazit svá dvě pivka. Krásný pupek vás určitě nemine.

Ale vážně. Vypijete-li kolem litru piva denně, nemůže vám to uškodit. Naopak. Budete zdraví, krásní a inteligentní. Život je stejně krásný ..... (když si to dokážeme vědecky zdůvodnit). 

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 03. 08. 2004.