Jitka Dolejšová: Dějí se to věci…aneb další radostná zpráva, tentokrát slaně lampičková

Rubrika: Publicistika – Zbývá dodat...

V lednu 2005 jsem na stránkách Pozitivních novin v rubrice Záruka kvality psala o útulném krámku, kde prodávají solné lampy. Můj dojem byl však trochu hořký, protože jsem se setkala s nedůvěrou k mé nabídce napsat osobní doporučení na jejich kvalitní služby a příjemné prostředí obchůdku se solnými lampami.
Majitelé neodpověděli ani na můj e-mail, kde jsem jim zaslala, jak jsme se předem osobně dohodli, návrh textu, který měl být zveřejněn.
 
Proto mne příjemně překvapilo a potěšilo, když se v mé e-mailové schránce objevil vysvětlující dopis tohoto znění:
 
Dobrý den,
na internetu jsem náhodou narazil na Vaše Pozitivní noviny a četl si i Váš článek o solných lampách. Po několika větách jsem překvapeně zjistil, že píšete o našem obchodě. Dočetl jsem si článek do konce a napadly mě dvě myšlenky. První, že jste docela vtipně a výstižně popsala situaci, v které jsem se i poznal jako ten mladý muž vynořící se zpoza závěsu, a také si matně na Vás vzpomněl. Druhá, co se asi mohlo stát, že jsme neměli zájem o uveřejnění článku.
Po pátrání jsem v archivu doručené pošty v sekci nabídky reklamy opravdu objevil Váš e-mail s návrhem článku k uveřejnění (díky datumu, který jste uvedla). Neshledal jsem na něm nic, proč bych si neměl přát ho zveřejnit ve Vašich novinách, ba naopak bych zveřejnění uvítal. Nepamatuji si již proč, mohu se jen domnívat, že se tak stalo nějakým nedopatřením, že jsme Vám na  Váš e-mail neodpověděli a tímto se Vám omlouvám. Pokud máte ještě zájem a chuť, budeme rádi, když ten článek uveřejníte.
Moc si již na naše setkání nepamatuji, ale jestli jste měla pocit, že  jsme se chovali nedůvěřivě, bylo to asi způsobeno tím, že k nám často chodí,  telefonují, či mailují  lidé se všelijakými nabídkami - reklam, spolupráce nebo článků a.j..  Již několikrát jsme se  spálili - mnohokrát jsme se setkali a setkáváme, že námi napsané články na www, či letáky a naše fotografie výrobků (za kterými stojí spoustu práce a času) „obšlehnou“ jiní prodejci solných lamp, kteří často ještě navíc prodávají lampy špatné kvality. Setkali jsme se i s tím, že někdo na stánku prodával otřesnou kvalitu lampiček a měl tam jako upoutávku plakátek s našimi fotkami a s logem naší značky solných lamp. A také se již stalo, že byl napsán článek v souvislosti s naší prodejnou, či výrobky a z odborné stránky byly napsány  „bludy“, a to neúmyslně, jelikož neproběhla korekce, proto články  chceme před uveřejněním vidět a odsouhlasit. A spousta dalších příhod za víc než pět let, kdy se solnými lampami a přírodní solí zabýváme. Odtud pramení naše obezřetnost.
Pokud máte nějaké otázky, rád je zodpovím.
 
S přáním pěkného dne          
Přemysl Vyšínský
 
A tak po devíti měsících (podoba s délkou těhotenství a narozením nového človíčka je čistě náhodná) zveřejňuji původní článek. A mohu jen dodat, že koupená solná lampa stále dělá radost mým rodičům. Pro mě navíc svítí jedno světýlko, které hřeje – tam někde u srdce.
 
Obchod se solnými lampami – a nejen to…
 
Malý krámek v centru Prahy na Vás dýchne teplem, energií a laskavým úsměvem.
Tady se prodávají lampy ze solných krystalů z  Himálaje.
Solný krystal ionizuje vzduch, vitalizuje atmosféru, má pozitivní účinky na dýchací cesty, oběhový systém, zlepšuje imunitu organismu a zpomaluje proces stárnutí. A kromě toho je taková lampa krásná. V denním světle – a což teprve, když světlo barvy západu slunce prohřeje naše duše…Každá lampa je jedinečná svou barvou a tvarem. Jde o unikáty, ručně opracované.
Jak krásně to píší majitelé na své internetové stránce (cituji s jejich laskavým svolením):
„Každá lampička má svého člověka. To se tak někdy dívám na lampičku a říkám jí: „Holka, ty jsi tu už nějak dlouho, kdepak se ten tvůj člověk toulá“. Nebo si pomyslím: „Hm, jsi nějaká předsunutá, na stranu pajdající, moc šutrovitá… Asi tě sundám z regálu a vyměním…“
Když tu se otevřou dveře, přichází zákazník a říká: „Jé.., ta je krásná, přesně jak jsem si ji představoval, viďte, že je krásná.“ A má pravdu - je to ta nejkrásnější lampička v celém obchodě, protože je to ta jeho, která tam celou dobu trpělivě čekala.
Kromě různých solných lamp a lampiček firma nabízí: sůl léčivou (ke konzumaci) i pro zdraví (na koupele), energizující hality (solné drahokamy), přírodní soli Cereus, svíčky dekorativní a z včelího vosku a výrobky zdravé výživy.
Z toho krámku se vám ani nebude chtít odejít…
 

Proto Vám nyní konečně mohu s potěšením oznámit kontakt na firmu a obchůdek:
 
Adresa:
Cereus s.r.o.,  Mikovcova 6,  120 00 Praha 2
 
Popis cesty:
z I.P.Pavlova po Legerové směrem k Muzeu, druhá ulice doprava je Mikovcova
(z I.P.Pavlova je to cca. 150 m).
 
Otevírací doba: po-pá  10 – 18
Telefon:  224 234 651
http:  www.cereus.cz      www.solnelampy.cz
 
Aktuální doplnění:
Tato firma přijme brigádníky-prodavače na stánky na vánočních trzích v Praze a Brně s jejich sortimentem. Pokud sháníte dobře placenou brigádu, ozvěte se na tel. 224 234 651 nebo na e-mail  vysinsky@solnelampy.cz

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 02. 10. 2006.