Jinotajová inspirace na pokračování

Rubrika: Publicistika – DoporučeníNa této stránce budou průběžně otiskovány Vaše fotografie, vzpomínky a krátké příběhy na téma
JINOTAJ ŽIJE!

Cesta za jinotaji
 
Jinotaj žije.
Přesvědčily mě o tom obrázky výtvarníka, podepisujícího se aTeo. Dlouho jsem přemýšlel, jak v Pozitivních novinách podpořit akci s názvem Jinotaj žije, leč stalo se mi něco, co jsem nečekal: Kloudného nápadu jsem v sobě nedohledal! Abych alespoň zpovzdálí trochu podpořil nápad s hledáním jinotajů, rozhodl jsem se vyhledat ve svém archivu fotografii, kterou jsem kdysi pořídil v Praze na náměstí Republiky a kterou mi – kupodivu – otiskl 29. ledna roku 1965 na zadní stránce tehdejší Mladý svět. Dodnes jsem na tu fotku pyšný. Když si tak ale dál vzpomínám, vybavuje se mi pojednou i mé tehdejší zoufalství, jak jsem ve snaze dodat do Mladého světa další podobný „foto-fór“ marně bloumal Prahou s Flexaretou na krku a ne a ne na nějaký další, nový jinotaj narazit. Nu a tak si dneska myslím, že sice jinotaje žijí i nadále, jenomže některým lidem se holt zjevují prostě jen tak, za pochodu, zatímco když se za nimi člověk vydá cíleně, just se mu žádný nezjeví. Je mi to líto. Nezbývá mi, než zde pouze prohlásit, že všem šťastlivcům v téhle soutěži převelice fandím!
Ondřej Suchý, 1.5.2007 

Vážený pane,
jak jsem si včera pročítal Pozitivní noviny, napadlo mě, že bych mohl také přispět do "jinotaje".

 « 1. Po 21. srpnu 1968 byly vyjadřovány velké sympatie A.Dubčekovi různými způsoby. Také družstvo HYGIE v Děčíně se snažilo. Už chybí jenom nápis "Provádíme model účesu ala Dubček" :-)  Snímek z 20.10.1968.

2.
Cestou přes Hořice jsem jel kolem Střední kamenické školy (http://www.spsks.cz). Neznámý autor vyjádřil radost nad vítězstvím v hokeji našeho družstva nad SSSR. Snímek pochází z 12.dubna 1969. »
Zdraví  Jiří Vlasák                                                 (klikněte na fotky pro plný náhled)

Prohlédněte si soutěžní práce v INTERNETOVÉ GALERII  "JINOTAJ ŽIJE!"

Copyright © autoři PN

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 01. 05. 2007.