Jitka Stošická: Pojďte si zatančit salsu

Rubrika: Publicistika – Doporučení

Taky máte netančícího partnera a „šije“ to s vámi při každém taktu? Uculují se „potají“ při vašem domácím tancování dítka, co máma zase plodí za kreace? Máte navíc sedavé zaměstnání, potřebujete se hýbat a tanec je to vaše pravé ořechové? Nabízím vám vlastní zkušenost, jak všechno změnit. 

          

Kamarádka mé starší dcery nám jednou vyprávěla, jak se přihlásila do kurzu salsy. A nešetřila superlativy.
S čistou závistí jsem vše sledovala a zbystřila v momentě, kdy Olí řekla: „A nemusíte mít s sebou partnera.“ Bylo rozhodnuto – příští kurz salsy je náš!

Naše paní učitelka tance…no není krásná? Budovu DDM hned za kostelem na Karlínském náměstí v Praze 8 jsme našly snadno. Taneční sál v prvním patře nás překvapil svojí prostorností a hlavně velkým počtem tancechtivých lidiček. Kapku mne zpočátku zarazilo, že jsem tam hluboce nejstarší, ale všichni se chovali tak přátelsky a mile, že jsem na to hned zapomněla. 

Cítíte tu energii, temperament, radost a pohodu?
Martina Anton je zakladatelkou a vedoucí Školy tance. S rytmem v těle a darem učit, se už musela narodit. Její trpělivost a přístup k nám nemotorným začátečníkům je přímo obdivuhodná. Někomu z nás to jde méně, někomu více, někdy to nejde vůbec…
Že je Martina přesně tam, kde má být, svědčí i fakt, že se všichni každý čtvrtek rádi vracíme. A s přibývajícími odtančenými hodinami se začíná dostavovat povznášející pocit, že nepřemýšlíte co vám nohy mají šlapat a jen cítíte hudbu - a ono to jde najednou samo.

A její asistenti Jonáš FriesMiša Smiovská jsou nadáni stejnými schopnostmi. A jak se s nimi nádherně tancuje… Dívky totiž zvládají i mužské kroky a při nedostatku pánů při nácviku otoček a kroků v páru vždy ochotně zaskakují.

 

Geniálním tahem Martiny není ale tanečníků skoro nikdy málo. Požádala muže z kurzu, který následuje po nás, zda by si nechtěli ještě zatančit s námi. Tím vyzískala nejen tanečníky, ale i další instruktory.
Hned na první šlápnutí a ruky stisknutí je zřejmé, že pánové jsou z kurzu již pokročilejšího, a tak se my začátečníci učíme i od nich.
Jak vidíte - péče vzorová. Aby se nám dostal salsový rytmus pod kůži, dostali jsme každý z nás i nahraná CD se salsou.
Pohybu prý není nikdy dost, a proto bude Martina Anton letos na podzim otevírat nové Pohybové a relaxační studio zdravého stylu.
Budou zde pohybové kurzy - rytmika i pro děti, joga pro děti i dospělé, cvičení pro těhotné i maminky s dětmi. Určitě se podívejte na stránky
www.salsa-dance.cz 
Najdete zde podrobné informace o tanci (i s ukázkovým videem), o jednotlivých kurzech pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé (během léta přibudou podrobnosti o novém studiu).
Velmi zajímavý je Latino Mix pro ženy s podtitulem „Pro nás, ať vypadáme nejen při tanci úžasně a skvělě :-)“
Tančí se dominikánská romantická bachata, hravé merengue, temperamentní brazilská samba a také cubánská karnevalová conga a nejnovější hit raggeaton.
Pozor maminky: hlídání dětí (od 1 roku) přímo na místě!!!
A samozřejmě nechybí přihlášky a pozvánky na další taneční akce.
Představte si, že i já „přespadesátnice“ jsem si už vybrala třídenní Letní intenzivní kurz salsy pro začátečníky… Ne že by mi to extra šlo, ale je mi tam dobře.
Přijďte se přesvědčit sami. Úvodní lekce je zdarma. Nebojte se ničeho. Báječný relax a pohoda čekají i na vás. 

www.salsa-dance.cz 

Foto © www.salsa-dance.cz

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 26. 06. 2008.