Eva Benešová: Starci na webu

Rubrika: Exkluzivně – Senioři k počítačům

Vážená redakce,
právě jsem zcela náhodně objevila Vaše noviny a protože se ráda směju, přečetla jsem si nejdřív obrazové úsměvy (nebo jak je to nazváno) a potěšilo mně to; a pak rubriku o seniorech u počítače.
Ano, i já jsem absolvovala kurs a dostala naprosto fantastické výukové CD, které mi moc pomohlo. Teď jsem tak pokročila, že jsem dokonce udělala tříminutový film, který jsem nazvala Starci na webu. Je to takový životopisný dokument o tom, jak jsme si já (77 letá) a manžel (88 letý) pořídili na stará kolena počítač (teď už dva). Synovi se ten film tak líbil, že ho umístil na You Tube (v příloze zasílám tu adresu, kde to je, sama to ještě neumím navolit, musím kliknout, jak mi to oznamuje).
Počítač nám oběma přináší mnoho radosti a nejraději bychom u něj vydrželi celý den, ale já bohužel musím vařit a starat se o domácnost a manžel má na starosti nakupování.
Už je zase půlnoc, tak musím končit. Zdraví

Eva Benešová
eva_benesova(a)centrum.cz

http://www.youtube.com/watch?v=FvKKdBWPqo0 

  
 

Vážená paní Benešová,
velmi jste mě svým e-mailem potěšila a dovolte mi, abych složil Vám i Vašemu manželovi hlubokou poklonu. Věřím, že Vaše aktivita se stane zářným příkladem a vzorem pro stovky dalších seniorů, kteří dosud váhají, jestli si mají počítač pořídit, a přitom dlouze přemýšlejí, zda to ještě ve svém věku zvládnou...
Vy jste - spolu s Vaším manželem - živoucím důkazem toho, že věk vůbec není rozhodujícím činitelem pro schopnost či neschopnost naučit se moderním technologiím. Myslím, že Vám by mohli závidět i mnozí mladí lidé Vaši touhu po poznání a chuť překonávat sebe sama.
Držím Vám všechny palce a těším se na další Vaše příspěvky do Pozitivních novin.

Pavel Loužecký
vydavatel Pozitivních novin
pavel@louzecky.cz

OHLASY NA ČLÁNEK

Závist, ta zmije v srdci mém…

Za svou několikaletou praxi v české literatuře jsem zjistil, že jsou mezi námi dva typy autorů. Ten první: autor vymyslí hrdiny a příběh, napíše jej a pak hledá vhodný titul své práce. Já patřím mezi ty druhé: klopýtnu o ten správný titul nové knížky a potom už snadno těch dvěstě, třista stránek připíši.
A teď objevím v Pozitivních novinách něco, co mě docela vzalo! Paní Eva Benešová vymyslela krásný název budoucí knihy: Starci na webu. No třída!
Tím, že žijeme v Česku, umíte si, milí čtenáři, jistě představit, jak jí ten nápad hořce závidím?
Protože však nechci dopadnout podobně jako nedávno se svou knížkou Pusinky, z níž si tvůrkyně filmu „vypůjčily“ bez mého vědomí titul, navrhuji paní Benešové, aby mi ten krásný název řekněme darovala. Já už jsem podobnou knížku o hrbáčích nad PC měl pod názvem Blbej u počítače rozepsanou. Ale pak jsem text nevědomky smazal na straně 124 a bylo po všem. Ovšem takoví Starci na webu, to by bylo, vole, hustý!
Proto se obracím na paní Evu Benešovou a prosím, aby si to s tím titulem rozmyslela. Buď ona, nebo já! Času máme přece dost a dost…!

Stanislav Rudolf, 27.6.2008 
stanislav.rudolf(a)seznam.cz


Poznámka redakce: článek v PN Stanislav Rudolf - Renata Šindelářová: Prostě, kdo umí - umí!

Dávám obrovského Pašáka paní Evě Benešové za její velice vtipný a inspirující film „Starci na webu“.
Pašáka si zaslouží i její manžel Jenda za to, že se oba tak odvážně vrhli do počítačového neznáma a našli si k výpočetní technice tu správnou cestičku.
Dalšího Pašáka věnuji jejich dětem a vnoučatům, kteří manželům Benešovým na té kamenité cestě podali a stále podávají pomocnou ruku.
A ještě něco. Z filmu je patrné, jak celá rodina drží pospolu a jak mají k sobě blízko. I za to patří poplácání po ramenou a jeden rodinný Pašák jako prémie.

Jitka Dolejšová, 25.6.2008 
jituska1111(a)atlas.cz

Foto © z filmu Starci na webu

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 25. 06. 2008.