Ilustrátoři Pozitivních novin se představují (10) Pavla Fronková

Rubrika: Exkluzivně

Pavla Fronková

Narodila jsem se v malebném městečku Domažlice, ale jak už to bývá, život mě zavál daleko od domova. A kam mě to táhlo? Do krásných jižních Čech. Tak nějak jsem věděla, že tam jednou budu bydlet a taky jsem už od mala chtěla. Dnes mám krásný pronajatý byteček s přítelem na Dobré Vodě u Českých Budějovic, a už brzy nebudeme jen dva, ale budeme se muset naučit slyšet na jména máma a táta. Moc se na svého malého broučka těšíme.

Kromě velké zkoušky mateřství, která mě teprve čeká, jsem již obstála ve zkoušce maturitní a úspěšně vychodila Základní uměleckou školu v Domažlicích-obor malba, kresba. Moje ilustrátorská tvorba je v plenkách a obrázky pro PN jsou mé první ilustrace. Předtím jsem malovala jen tak doma, když jsem měla náladu tvořit. Vždycky jsem si kreslila a zkoušela různé styly, ale nejlépe se mi tvoří za pomocí tužky a občas přidám barevné pastelky. Mám velmi ráda detaily a nebaví mě kreslit zátiší, ovoce a vázy.

No a jinak je moje tvorba velmi osobní, myslím, že mám fantazii a snažím se věci pojmout tak, jak je vidím a jak jim rozumím já, což je někdy dost individuální.

Doufám, že se Vám moje tvorba líbí a bude líbit. Zatím nemám žádné webové stránky a ani jsem neilustrovala žádná díla, ale třeba se mi to jednou podaří. K PN jsem se dostala přes inzerát na internetu a ihned mě tato nabídka zaujala. Jsou tu moc pěkné články, ilustrace a příjemná komunikace s autory. Také se mi moc líbí nadšení všech autorů, kteří se na tvorbě PN podílejí, a to i bez nároku na honorář. Jsem ráda, že jste mě vzali mezi sebe :-)

Ukázka tvorby

Víla, Kouzelná zahrada

Mořská panna

Planetka, Semínko ve vesmíru

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 23. 08. 2012.