Jitka Dolejšová: Minipříběhy všedních dní (2)

Rubrika: Literatura – Zábava


Jak se nedá ušetřit

Moje známá mi vyprávěla, jak s manželem nakupovali v hypermarketu. Její muž se někde mezi regály zapomněl. Pak ho konečně zahlédla. Stál u pultu s rybami, mával na ni a s dojetím v hlase jí sděloval radostnou novinu, že mají úúúžasně levného tuňáka. Zrovna si nechává zabalit asi dvě a půl kila, prý to stojí jen 50 Kč, je to v akci. No nekup to! Prodavač v tu chvíli hodil rybu na váhu a hlásil: „1350 Kč, mám ještě přidat?“ Ono to bylo 50 Kč za 100 gramů!
Moje známá se zachovala statečně a nákup odmítla převzít. Tuňák putoval zpátky do chladicího boxu a její manžel konečně pochopil, že už nutně potřebuje brýle. Ušetřených čtrnáct stovek prý brzy pohltila pokladna blízké Optiky…


Firemní
Zaměstnanci jedné větší firmy obdrželi od neznámého adresáta společný SPAM, ve kterém jim byla nabízena viagra. Všichni označenou spamovou zprávu vymazali, až na pana inženýra K.Z. Ten zadal Odpovědět, a tak se ve všech e-mailových schránkách objevila zpráva:
DOBRÝ DEN, DĚKUJI VÁM ZA ČASTOU NABÍDKU VIAGRY, ALE JÁ JI ZATÍM FAKT NEPOTŘEBUJI, TAKŽE ŽÁDNOU NEKOUPÍM. PROTO UŽ MI PROSÍM DALŠÍ NABÍDKY NEPOSÍLEJTE.
DĚKUJI PŘEDEM. ING. K.Z.
Po hodině oslovil pan inženýr všechny zaměstnance znovu:
JÁ SE OMLOUVÁM, ALE JÁ TO DOSTÁVÁM Z ADRESY ŘEDITELSTVÍ, NA KTEROU JSEM REAGOVAL. MYSLEL JSEM SI, ŽE TO POSÍLÁ NĚJAKÝ NÁŠ „VTIPNÝ“ AJŤÁK. OMLOUVÁM SE JEŠTĚ JEDNOU, ABYCH TO NEMUSEL DĚLAT CCA 1000 X.
ING. K.Z.
Že bylo v ten den ve firmě obzvlášť veselo, není nutno dodávat.


Z došlých e-mailů
RE:
Autor: , datum: 09. 12. 2009, 11:36:29
kgkfiufudzuqi+l ěn,wgěk-le n, m dmkrnsijihzed ufhsu
kfdiisijgudifjfiidádáfíídiigífiodgmglghkljljlljlgllljlhljlj.
ůjlhjljljůokidfikgofjififiifghůh.j-ůů-§ ůhlůhlůh.h..h

PS: Text je přímou citací. A včil mudruj…


Odposlechnuto
Potkaly se dvě kamarádky:
„Ahoj, vypadáš skvěle.“
„To je tím, že jsem o pět kilo mladší.“


Babiččina rada
Babička v autě radí řidiči:
„Josífku, předjeď taky ten auťák s návlekem.“ (Návlek = náklad + vlek).


Jak se naučit vyslovovat R
Moje kamarádka z Německa se učila česky. Přišla za mnou, abych jí poradila. Prý se má naučit hlásku R a podle učebnice jí to pořád nejde. Tlačila si palcem na hrtan a místo znělého R se ozývalo pouze chroptění.
Nahlédla jsem do její učebnice, na stránku s procvičováním výslovnosti R. Vlevo dole byl v barevném rámečku zadán obtížný úkol pro nejlepší studenty – naučit se jazykolam: Strč prst skrz krk. Chudák kamarádka si myslela, že jde o odbornou radu, jak z německých úst vyloudit krásné české R. 

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 10. 06. 2010.