Ilustrátoři Pozitivních novin se představují (3) Miroslava Vávrová

Rubrika: Exkluzivně

Miroslava Vávrová

Narodila jsem se v Praze a první, k čemu jsem se jako lezoucí batole dostala na tomhle světě, byla zapomenutá pastelka pod stolem. A tak se začalo odvíjet mé osudové přátelství s pastelkami, které trvá dosud. Postupně jsem objevovala vodové barvy, tempery, křídy apod. a ve své nenaplněné touze poznávat a nalézat nové techniky pro své nápady a obrazová vidění bych ráda vystudovala příslušný obor na umělecké škole. V dětství jsem s rodiči mnoho cestovala po Evropě, což obohatilo mé dětské obzory a vyvolalo další vlny inspirace a touhy.

Je mým dlouholetým přáním těšit lidi svými kresbami, ukazovat jim svět a dění v něm mýma očima, neboť lidi jsou jednou z mých největších inspirací, která se nedá vyčerpat. Svět lidí a svět pohádek a různých tajuplných bytostí jsou pro mě hlavní inspirační témata, takže jsem zaměřená hlavně na figurální kresbu.

Při vyhledávání výtvarných soutěží na internetu jsem natrefila na inzerát Pozitivních Novin a ihned jsem napsala e-mail a poslala ukázkou mých kreseb. Pozitivní Noviny mě zaujaly svou pozitivitou a veselostí. „Ilustrované čtení pro Vaše potěšení“ bylo mou výzvou. Pozitivní Noviny jsou „mým začátkem“ a je mi velkým potěšením s nimi spolupracovat :-)

Kontakt: vamiri@atlas.cz

Ukázky tvorby

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 03. 02. 2012.