Eva Vlachová: Koridory nad námi

Rubrika: Literatura – Fejetony

FEJETONY NAŠÍ EVY

Koridory nad námi

Tak už je to zase tady. Nový letopočet s sebou nepřináší jen mnohá předsevzetí, nové kalendáře a diáře, ale také nová proroctví o budoucnosti lidstva. Proroci a vědmy mají žně. Jistě již před nástupem nového letopočtu důkladně prozkoumali postavení hvězd, věnovali bezesné noci přípravě horoskopů a kazili si zrak při pohledu do křišťálové koule. Kdo věří nebo snad jen koketuje s vírou v předpovědi budoucnosti, má jistě v těchto dnech mnohou příležitost dozvědět se, co náš svět čeká a nemine…
Ale jsou ještě i jiní astrologové, kteří se věnují spíše „drobné denní dřině“. S plody jejich mravenčí práce se můžeme setkat v  novinách a časopisech i na internetu. To jsou ti, kteří předpovídají budoucnost nám, jednotlivcům, a to na každý den. Horoskopy sice nevyhledávám, ale přiznám se, že občas, pokud zahlédnu „své“ znamení zvěrokruhu v novinách (většinou večer, neboť přes den na takovou kratochvíli nemám čas), přečtu si se zájmem, jak měl můj den vypadat. Dozvím se například, že právě dnešek byl vhodný k navázání nového vztahu, k investicím, je to den plný optimismu a fyzických i psychických sil; taky jsem měla obdržet malý dárek (nezapomeňte tuto pozornost oplatit!) a dopis s dobrou zvěstí. Skutečnost je, žel, úplně jiná.
Dopis jsem sice dostala, ale byl v něm účet za telefon, po dárku ani stopy, o duševní síle se mi nechce mluvit a fyzická taky nic moc, optimismus mi skutečně nemohla dodat rána batohem do hlavy při cestě do práce. Možná, že ta investice. I když zaplacení složenky za ten telefon asi investicí nebude. Co se týká navázání nového vztahu - dovolte, abych se zasmála.
Přemýšlela jsem, proč ty předpovědi nevycházejí. Jistě to není tím, že by si je snad autoři horoskopů vymýšleli! Věřím pevně, že se každým znamením skutečně poctivě zabývají. Tak v čem je problém? Jako přijatelné (pro mě) se jeví vysvětlení, že planety jsou opravdu daleko. A mezi nimi a námi neleží jen světelné roky, ale i atmosféra naší Země. A ta je zvlášť v posledních letech doslova přeplněná. Prohání se v ní nejen rozhlasové vlny a televizní signály, ale i signály mobilních telefonů. Jen si představte, kolik zpráv létá kolem našich uší! A řekněme, že se pohybujete právě v oblasti, kde si lidé volají špatné zprávy a posílají „esemesky“ se sděleními typu: neudělala jsem zkoušky, dostal jsem „kouli“, bolí mě zub. A to vybírám jen běžné špatné zprávy. Jsou i horší. Vy je sice neslyšíte, ale ony jsou ve vzduchu. Jsou všude kolem nás nabity negativní energií. Vaše osobní planety se mohou snažit sebevíc, ale jejich síla proti sítím mobilních operátorů pozvolna slábne. Obávám se soumraku astrologie (tedy alespoň té každodenní)…
Čekáte radu, jak si trochu vylepšit den? Jednu mám: milí spoluobčané, posílejte a sdělujte si raději dobré zprávy! Tak se i my ostatní můžeme ocitnout v koridoru dobrých zpráv.  

Originální ilustrace pro Pozitivní noviny © Iva Pospíšilová http://www.bitmapsisters.com

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 06. 01. 2009.