Exkluzivně – Senioři k počítačům

Vojtech Bradovka: Rozluka od počítača

Syn nám daroval svoj obnosený počítač "z druhej ruky" aj s úvodnou inštruktážou. Keďže býva ďaleko od nás, bol som odkázaný ďalej pokračovať ako samouk pri práci s počítačom, a to metódou "pokusu a omylu". Stalo sa, že som niečo nesprávne stlačil a všetok krvopotne napísaný text kamsi zmizol.

Elena Paclová: Můj muž je hračička

Jenomže stará hlava nevstřebává nové informace tak rychle, jak je podává už plně zaběhlý „učitel“. Vztekala jsem se na něj i na sebe, odcházela jsem, třískala dveřmi, opět zkoušela, snažila se, nešlo mi to. Nedokázala jsem totiž pochopit, že slovo soubor v jazyku počítačů neznamená soubor baletní, soubor písní a tanců, kolekci či sadu předmětů tj. množinu jednotlivin.

Stanislav Šetina: Krajská pobočka VZP pro Liberecký kraj darovala počítače

Desítkám seniorů, dětí v mateřských a v základních školách, skautským oddílům a neziskovým organizacím věnuje Krajská pobočka VZP pro Liberecký kraj počítače. Téměř sto přístrojů přispěje k rozvoji počítačové gramotnosti ve všech věkových kategoriích.

Jitka Dolejšová: Dobrý den, penzisto...

Pan Novák je tak označován jako důchodce, senior, penzista, kmet nebo dokonce stařec či přestárlá osoba. Lidé v domě se oslovení vyhýbají, ti starší se zmůžou na slovo: sousede. Také je daňovým poplatníkem, pojištěncem, pacientem, klientem, cestujícím, kupujícím, prodávajícím, konzumentem, spotřebitelem, nájemcem, stranou, členem, zástupcem, fyzickou osobou, představitelem, návštěvníkem, žadatelem, plátcem, váženým panem, starým pánem, nebo hej vy tam či vy tam vzadu s tou holí.

Pavel Loužecký: Senioři, důchodci, penzisté, třetí věk, 60+ … aneb Zrádné názvosloví?

Říkám to z toho důvodu, že jsme se během našeho rozhovoru dostali do lehké názvoslovné pranice na téma kdo je to vlastně SENIOR a kdo DŮCHODCE. A náhle jsme překvapeně zjistili, že ačkoli se okolo tohoto tématu oba dva již delší dobu točíme, píšeme o něm články, velmi často komunikujeme s lidmi a seniorskou tématiku propagujeme v rozhlase, televizi, na internetu, v novinách i v časopisech, máme na správnost názvosloví „starších“ lidí nestejný náhled.

Irena Hradecká: Notebook se našel!

Necpou se sice do parlamentu, ani nechroupají brouky, přesto pracují aktivně a jejich práce umožňuje pár desítkám důchodců v naší republice prožít velmi aktivní a příjemný důchodový věk. Svou vitalitou dávají na frak nám mnohým mladým. Jejich činnost občas z povzdálí sleduji a říkám si, že se vlastně stáří nemusím bát.

Eva Benešová: Starci na webu

Teď jsem tak pokročila, že jsem dokonce udělala tříminutový film, který jsem nazvala Starci na webu. Je to takový životopisný dokument o tom, jak jsme si já (77 letá) a manžel (88 letý) pořídili na stará kolena počítač (teď už dva). Synovi se ten film tak líbil, že ho umístil na You Tube.

POZITIVNÍ "OBŠŤASTNÍČEK" Vladimíra Vondráčka (1-25)

Ve svém originálním POZITIVNÍM "OBŠŤASTNÍČKU" vám bude RNDr. Vladimír Vondráček doporučovat nové i starší články z Pozitivních novin, které ho osobně zaujaly, oslovily či dokonce nadchly natolik, že se rozhodl napsat k nim svůj komentář a možná tak ve vás vzbudit touhu si vybraný článek (znovu?) přečíst.

Pavel Loužecký: Vám musí náležet pozornost, úcta a zájem společnosti…

Dostal jsem od pana Vladimíra Nápravníka dopis, který mi po prvním přečtení vůbec nepřipadal pozitivní. Dalo by se dokonce neslušně tvrdit, že jeho obsah je dokonale „nasrávací“. A přesto jsem se rozhodl ho v Pozitivních novinách - s patřičným dodatkem - otisknout, neboť to, co se panu Nápravníkovi stalo, se děje zcela nepochybně dnes a denně statisícům lidí po celé republice, kteří se „provinili“ jen tím, že mají na kontě svého života 60 a více „křížků“.

Ivo Antušek: Návrat do dětství

Chtěla jsem se taky přihlásit do jazykového kroužku, protože jsem slíbila matince, že se budu vzdělávat, abych neumřela hloupá. Ale teď váhám. Ve třídě jsou samí žáci nevázaných mravů a nějaká žákyně snad dokonce bije své spolužáky metlou! Mám obavy, jestli nebude ohrožena má mravní výchova.

Libuše Wernerová: Setkání v Praze "Pod Vesuvem"

V roce 2003 jsem prodělala rakovinu a prošla operací, ozařováním i chemoterapií. Mnozí možná budete chtít přestat číst, když si pomyslíte, co může být pozitivního na rakovině. Chtěla bych vám tuto myšlenku vyvrátit. Já za tuto nemoc děkuji. Musela jsem sice hodně bojovat, ale chtěla jsem ještě žít a hodně prožít. To se mně zatím daří.

ROZHOVOR s Mgr. Filipem Čálkem a Pavlem Jánem Buvalou na téma SENIOŘI K POČÍTAČŮM

ROZHOVOR s Mgr. Filipem Čálkem z firmy PROPRIO a Pavlem Jánem Buvalou na téma SENIOŘI K POČÍTAČŮM který se uskutečnil na Výstavě měst, obcí, mikroregionů a podnikatelů REGION 2008 v Lysé nad Labem 9.února 2008.

Pavel Ján Buvala: Počítače jsou všude

Projekt Senioři k počítačům zatím internetového média Pozitivní noviny (PN) vede čtenáře k podpoře nás, těch, co jsme se museli v době „poúnorové“ podílet na výstavbě rozvinuté socialistické společnosti, k doplnění elementární gramotnosti – zvládnutí různých PC, laptopů, notebooků a podobných „udělátek“ s různýma „vychytávkama“.

Pavel Ján Buvala: Pozitivky i na nádraží k mání!

Včera, vracejíce se ze Slovenska po přepychové jízdě ve lůžkovém voze JLV na trase Banská Bystrica – Cheb a zpět, jsem byl velice příjemně překvapen a potěšen skutečností, že Pozitivní noviny jsou „kamelotěny“ již i na nádraží!! Zatím bohužel pouze v Ústí/Labem. To jsem zjistil já. Možná že jsou „k mání“ i jinde. Nevím. „Kdo to ví odpoví mi; odpoví mi na otázku co je…“ internet!