ZPOVĚDNÍCI (21) Bára: Bože, dej mi chlapa!

Rubrika: Exkluzivně

 
ZPOVĚDNÍCI
   

Exkluzivní internetová kronika těchto dnů, v níž se navzájem osobitě zpovídá několik zralých padesátníků a odhalují tak čtenářům celou řadu problémů lidí středního věku na pozadí svých vlastních životních osudů.
Příběhy našich zpovědníků se odehrávají na neviditelné hranici mezi každodenní realitou a lehce mystifikující literární fikcí.
Každého zpovědníka píše skutečná žijící osoba a jednotlivé díly přibývají do seriálu on-line tak, jak je mohou postupně číst čtenáři Pozitivních novin spolu s vlastními zpovědníky. Postavy zpovědníků zůstávají (až na jednu výjimku) ukryty za anonymními jmény.

Předchozí díly ZPOVĚDNÍKŮ

ZPOVĚDNÍCI (21)  Bára: Bože, dej mi chlapa!
středa 10.2.2010

Milý Petře,
už mám po krk toho vašeho filosofického (ne)cukrování. Copak tohle je život? To si opravdu myslíš? Dřepět za svým psacím stolem a s výhřevným tělesem za zády žít svůj život v jedné stoleté sesli? Tohle není příležitost pro ambiciózní grafomany, ale pro slabochy, co si nesvedou vzít na triko skutečné žití v páru. To totiž setsakramentsky bolí.
Že to už znáš? Tím lépe - jsi aspoň pro novou etapu lépe vyzbrojen. A možná bys byl i mile překvapený. Co nedá člověku jeden, dá druhý (třetí, čtvrtý...). Lépe to vystihl John Osborne slovy: "To není dobrý - sám sebe klamat v lásce. Nemůžeš do ní padnout jako do měkkýho, nemůžeš si nezašpinit ruce. Chce to svaly a žaludek. A jestli nemůžeš snýst pomyšlení, že sis zasrala svou něžnou, čistou duši - vykašli se na ten nápad se životem - a buď svatá. Protože jako lidská bytost se tomu neubráníš. Buď tenhle svět, anebo onen!"

Ano, druhý, třetí, čtvrtý... nebyla to moje vědomá volba, když jsem se dvěma dětmi opouštěla svého prvního muže, se kterým jsem chtěla vychovat vnoučata. Nebyla to moje vědomá volba, když jsem s benjamínkem opouštěla druhého, se kterým jsem chtěla dožít svůj život. Nebyla to moje vědomá volba trumfnout v počtu manželů a milenců Elizabeth Taylor. Tak mi ksakru řekni, kde já (a nejenom já, znám spustu báječných žen, které zoufale hledají chlapa, se kterým se dá "normálně" žít) dělám chybu? Proč mám na očích spokojené páry, které ve svornosti, úctě a lásce slaví svoje zlaté, diamantové a nevímjaké svatby? Co mě odlišuje od žen, které s jediným mužem ušly takový flák života? Nevíš?

Jsem to já, kdo není schopen podřídit se pravidlům společného žití? Jsou to moji rodiče, kteří mi nebyli tím správným vzorem, byť spolu zůstali až do svých smrtí? Je to škola, která mě důkladně nepřipravila na kvalitní rodinný život? Je to boží plán, abych prožila svůj život ve stresech a odříkání? Nevíš?

Pche! Už se taky vezu v tomtéž filosofickém (ne)cukrování. A přitom je to tak jednoduché a přímočaré: chci chlapa! Na co? No na sex přece, na co jiného!? Na kvalitní, uspokojující, pravidelný sex. Ve dvaceti si sotva dovedeme představit, že nás to v padesáti ještě bude zajímat. Ale ono zajímá! Dokonce víc než ve dvaceti! S léty zrajeme a někdejší (byť se nám to jevilo jako láska) masturbace ve dvou se mění na přirozenou potřebu totálního splynutí těl a duší. No dobrá, duše už je, bohužel, dost profláknutý výraz. Těl a niter. Teprve dnes, kdy už máme tolik nažito, můžeme vychutnat dar těch skutečných rajských plodů. Ale s kým, když jsme s tím prvním sobě vyvoleným k tomuto bodu nedošli? Nedozráli?
Tolik let to trvá, než nabydeme hluboké intimní důvěry, kde teď vzít ty ztracené společné roky? Jak s někým novým zalepit tu prázdnou díru hledání a nalézání sebe sama v procesu sexuálního zrání? Poraď! On totiž sex není jen způsob, jak zabezpečit pokračování rodu či udělat si dobře. Sex je (o tom nepochybuji) jediným ideálním a mocným prostředkem, jak dospět ke skutečné lásce.
A tady je chlap, který sedí ve svojí stoleté sesli a s výhřevným tělesem za zády skrze klávesnici "žije svůj život".
A co sex, Petře? Jak to máš se sexem? Jak to máš s láskou? Jak to chlapi tobě podobní mají se sexem a láskou?
A včíl mudruj!

Bára

Kdo komu bude psát příště... ?                                                    Další díly ZPOVĚDNÍKŮ

ZPOVĚDNÍCI: OHLASY na téma STŘEDNÍ VĚK
Exkluzivní internetová kronika těchto dnů ZPOVĚDNÍCI je určena i pro vás, čtenáře Pozitivních novin. Chceme, aby tento seriál opravdu žil a dýchal lidskými příběhy ze skutečnosti, aby ho lidé vnímali nejen jako určitou literárně-mediální hru, ale hlavně jako inspiraci pro své vlastní životy. Aby zde nacházeli různorodost pohledů na věc, moudrost, filozofii, úsměvy, poučení i zábavu.     

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 10. 02. 2010.